Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Par mūsu basketbolistu panākumiem

Redakcija

Autors • 25.07.2013.

Burtu lielums

Viens no šīs nedēļas visplašāk apspriestajiem notikumiem Latvijā nenoliedzami ir jauno basketbolistu spožais panākums Eiropas U-20 čempionātā, it īpaši ņemot vērā, ka arī Latvijas U-18 izlase cīņu turpina Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā. Viedokli par mūsu jauno basketbolistu panākumiem lūdzu izteikt Madonas novada domes deputātu Rihardu Saulīti un Madonas novada pašvaldības sporta darba organizatoru Māri Gailumu.

Lielisks sasniegums


– Tas vienkārši ir izcils panākums! Nevaru saprast tos, kas izjūt sarūgtinājumu, ka nav izcīnīts zelts! Bet jaunie puiši ir ieguvuši otro vietu Eiropas čempionātā, un tas taču ir lieliski, jo tika pārspētas vairākas ļoti spēcīgas valstsvienības, kā Spānija, Francija un citas, – uzskata Rihards Saulītis. – Pirms turnīra uz tādu panākumu liela daļa pat necerēja. Arī man tas bija pārsteigums, jo līdz šim jau vairāk bija pierasts, ka Latvijas izlase dažādos sporta veidos izcīna vietas, bet ne medaļas. Kad internetā izlasīju, ka U-20 spēlē aizvien labāk un gūst jaunas uzvaras, sāku skatīties spēles. Iespējams,
sasniegt šādu panākumu palīdzēja arī tas, ka turnīrs notika Baltijā un atbalstītāju mūsu komandai bija ļoti daudz. Izskatās, ka atgriežas Latvijas basketbola labie laiki. Atceros, kā savulaik skatījāmies un dzīvojām līdzi VEF, Rīgas ASK, TTT komandām. Prieks, ka arī tagad veidojas jaunu sportistu komandas, par kurām var fanot visa Latvija.


Iedvesmos daudzus


– Ko gan citu, kā vienīgi to, ka ir liels prieks par jaunajiem puišiem, kas ieguvuši Eiropas vicečempionu titulus, var vispār teikt? Izcīnīta 2. vieta, vēsture ir pārrakstīta, bet, protams, kā vienmēr šādos gadījumos, kad uzvara bija tik tuvu, gribējās, lai tiktu izcīnīts zelts. Vislielākais „paldies" negatīvā nozīmē ir jāsaka Latvijas Televīzijai, kas nespēja rast iespēju translēt tāda līmeņa turnīru. Daudziem jau nav VIASAT pieslēguma, līdz ar to ļoti daudzi tās neredzēja, – akcentē Māris Gailums. – Jauno basketbolu izcīnītais sudrabs, domāju, iedvesmos daudzus, kas jau trenējas, kā arī piesaistīs jaunus spēlētājus, jo basketbola izaugsmes iespējas Latvijā ir acīmredzamas un basketbola komandas spēlē visaugstākajā līmenī. Katrā ziņā basketbolā ir gaidāms jaunu spēku pieplūdums, un tas dominēs kā viens no labākajiem augstākā līmeņa sporta veidiem Latvijā – līdzīgi, kā tas bija pēc BMX panākumiem un diviem zeltiem olimpiskajās spēlēs, kad šim sporta veidam arī pievērsās ļoti daudz jaunu censoņu. Saredzot izaugsmes iespējas, cītīgi trenējas arī Madonas sporta skolas basketbola grupas.


Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px