Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Par bezdarba pieaugumu

Redakcija

Autors • 06.12.2008.

Burtu lielums

Pēc oficiālajiem datiem, reģistrētā bezdarba līmenis valstī 2008. gada novembra beigās bija 6,1%. Salīdzinot ar šā gada oktobri, tas palielinājies par 0,5%, sasniedzot 5,6%.

Madonas rajonā bezdarba līmenis oktobrī bija 6,5%, taču tam ir tendence palielināties. Piemēram, šomēnes 2. decembrī vien vienā dienā NVA Madonas filiālē reģistrējušies 30 bezdarbnieku. – Vai arī jūsu pašvaldībā ir bezdarba pieauguma tendence? – vakar vaicāju Mārcienas un Lazdonas pašvaldību vadītājām Inārai Mālniecei un Ligitai Vītoliņai.

Nav valsts atbalsta

– Jā, arī mūsu pagastā bezdarbs palielinās sakarā ar to, ka, tāpat kā visur, arī mūsu mazie kokapstrādes uzņēmumi ir ļoti lielās grūtībās un apturējuši savu darbību. Mārcienā tas bija bezgala svarīgi, ka tur bija darbavietas, – uzsver Ināra Mālniece un turpina: – Ja vēl pirms gada mums, Mārcienas pagastā, bija viens no zemākajiem bezdarba līmeņiem rajonā – 2,5 procenti, tad tagad tas jau ir 6 un vairāk procentu. Protams, mēs saviem bezdarbniekiem centīsimies palīdzēt, cik tas ir mūsu spēkos. Droši vien, ka nākamajā gadā sociālais budžets būs jāplāno krietni lielāks nekā šogad. Bet runa ir par kaut ko citu. Es uzskatu, ka valstij nav politikas nodarbinātības jautājumā. Ar faktu konstatāciju un nākotnes prognozēm vien ir krietni par maz, bet ko darīt tālāk? Ja no valsts puses nav atbalsta mazajiem un vidējiem uzņēmējiem, tad, protams, bezdarbs augs un šis ir tikai sākums.

Strādājošo skaitu nesamazina

– Mūsu pašvaldības iedzīvotāju priekšrocība ir Madonas pilsētas tuvums. Līdz ar to daudziem ir atrisināts darbavietas jautājums pilsētā un viņus varbūt mazāk skar bezdarba jautājums, jo ir vairāk iespēju, – atzīst Ligita Vītoliņa, piebilstot, ka pašvaldībā šobrīd nav tādas informācijas, ka arī kāds no pašvaldības teritorijā reģistrētajiem uzņēmumiem – AS „Lazdonas piensaimnieks", AS „Madona", SIA „Signāls", SIA „Temtogs", „Madonas būve" – būtu īpaši samazinājis strādājošo skaitu.
– Protams, kopumā situācija visā valstī ir saspringta, jo bezdarba līmenis aug. Līdz ar to lielāks slogs gulstas uz pašvaldībām, jo mums ir jārūpējas par savas pašvaldības iedzīvotājiem un nepieciešamības gadījumā jāsniedz viņiem sociālā palīdzība. Vienmēr rūpīgi izvērtējam iesniegumus atbilstoši un cenšamies palīdzēt. Tāpat rīkosimies arī nākamgad, lai gan jau šobrīd zināms, ka pašvaldības budžets būs ļoti saspringts un, iespējams, pat samazināsies salīdzinājumā ar šo gadu.

Autore: BAIBA MIGLONE


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px