19. martā LTV ziņu raidījums „Panorāma" svinēs 60 gadu jubileju. Viedokli par LTV raidījumu „Panorāma" lūdzu izteikt Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu un Aronas pagasta pārvaldes vadītāju Andreju Piekalnu.
Jau daudzus gadus
– „Panorāmu" es skatos jau daudzus gadus. Nenoliedzami šajā laikā raidījums ir mainījies, piedzīvotas daudzas pārmaiņas, it sevišķi tehnoloģiskajā ziņā. Kopumā tajā tiek atspoguļots svarīgākais, kas notiek Latvijā un citur pasaulē. Vienīgi man nepatīk, ka tik ļoti tiek izcelts negatīvais, žurnālisti bieži asi un reizēm pat neiejūtīgi to visu pagriež, bet aiz tā taču ir reāli, dzīvi cilvēki, un ne jau visi ir noziedznieki, kuri tikai grib izdarīt kaut ko sliktu savai valstij, – atzīst Vilnis Špats. – Turklāt Latvija nav tik liela valsts, un cits citu jau labi pazīstam. Bet varbūt latviešiem tā ierasts, ka uzlej vienu samazgu spaini virsū, lai pēc tam paskatītos, kā tas cilvēks izķepurosies. Man šķiet, ka agrāk tas nebija tik raksturīgi, bet tagad šī tendence kļūst aizvien izteiktāka, it sevišķi attiecībā uz publiskajā sfērā strādājošajiem. Turpretī privātajiem tā pa īstam klāt neķeras, lai ko tie darītu. Tas nedaudz skumdina, taču kopumā, skatoties „Panorāmu", var uzzināt daudz. Es ļoti labi saprotu, ka žurnālisti jau tāpēc ir, lai atklātu un aktualizētu problēmas, bet kaut kā tomēr to visu vajadzētu sabalansēt, lai neveidotos tāds negatīvs noskaņojums gan pret valsti, gan pašvaldībām.
Sniedz vispusīgu informāciju
– LTV „Panorāmu", protams, skatos. Šī tradīcija izveidojusies jau daudzu gadu laikā. Kopumā raidījums sniedz vispusīgu informāciju par to, kas notiek valstī un pasaulē. Beidzamajos gados daudz kas ir arī mainījies un pilnveidojies gan saturiski, gan tehniskajā ziņā, – uzsver Andrejs Piekalns. – Uz vietas jau nevar stāvēt, ir jāiet laikam līdzi. Ne vienmēr gan pārmaiņas, kad pamainās raidījuma formāts, studijas noformējums vai raidījuma vadītāji un kadrā parādās jaunas sejas, kas gatavo sižetus un reportāžas, var pieņemt uzreiz, pirmajā skatīšanās reizē, bet pēc kāda laika, kad pie tā jau pierasts, liekas, ka daudzos gadījumos tā ir pat labāk un atgriezties pie iepriekšējā formāta nemaz nevajag. LTV „Panorāmas" kolektīvam arī turpmākajos gados novēlu neapstāties pie sasniegtā, ieviest jaunumus un, protams, saglabāt arī šajos 60 gados, kopš iznāca pirmais ziņu raidījums, pārbaudītās vērtības, visu labo, kas šajos gados ir uzkrāts.
09.03.2018.