Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Obligātā velosipēda vadītāja apliecības iegūšana

Redakcija

Autors • 21.03.2014.

Burtu lielums

Viena no iecerēm, kas šonedēļ guva plašāku rezonansi, ir ieviest obligātu velosipēda vadītāja apliecības iegūšanu visiem 4. klases skolēniem, uzsvaru liekot uz teorētisko zināšanu apguvi, bet praktiskās braukšanas iemaņas atstājot vecāku ziņā.

Patlaban braukt pa ielām var jau no 10 gadu vecuma. Statistika rāda – pērn no visiem satiksmes negadījumos bojāgājušajiem 53,6% bijuši tieši šīs grupas pārstāvji. Viedokli par CSDD priekšlikumu, ko, lai uzlabotu velosipēdistu un gājēju drošību, plāno ieviest jau no nākamā mācību gada, lūdzu izteikt Aronas pagasta pārvaldes vadītāju Andreju Piekalnu un Lubānas novada domes priekšsēdētāju Tāli Salenieku.

Aktuāls priekšlikums
– Tas, protams, ir aktuāli, un šāds priekšlikums ir labs. Agrāk tam jau skolās tika pievērsta uzmanība, satiksmes noteikumi tika mācīti un bija arī iespēja iegūt velosipēdista tiesības, – atzīst Andrejs Piekalns. – Tagad tas ir atstāts katras skolas pašas ziņā, bet, ja tā tiktu izvirzīta kā obligāta prasība visās izglītības iestādēs, droši vien velosipēdistu un gājēju drošība uzlabotos. Tas būtu ļoti labi, ja skolās pievērstu pastiprinātu uzmanību drošībai, satiksmes noteikumus mācītu arī jaunāko klašu skolēniem. Mūsu Kusas pamatskolā velosports gan visu laiku ir lielā cieņā, un par to ir jāpateicas direktoram Agrim Sāram. Skolas komanda pat piedalās sacensībās ārpus Latvijas – ES valstīs, piemēram, aizstāvot valsts godu Horvātijā un Francijā.

Noteikumus vajadzētu zināt
– Zināšanas nekad nenāk par sliktu, dzīvē viss noder, un bērniem satiksmes noteikumus, protams, vajadzētu zināt. It īpaši intensīvās satiksmes vietās viņiem būtu jāzina, kur un kā ar velosipēdu var nogriezties, pa kuru ceļa pusi drīkst braukt, – uzsver Tālis Salenieks. – Savulaik kaut ko līdzīgu skolās organizējām paši, kad, uzaicinot šīs jomas speciālistu, audzēkņi izgāja satiksmes noteikumu apmācību. Eksāmens gan nebija jāliek, bet skolēni vismaz to noklausījās, un svarīgākais prātā palika. Grūti gan pateikt, vai velosipēdistu Lubānā beidzamajos gados ir kļuvis vairāk. Katrā ziņā šeit vēl nav tā, kā lielajās pilsētās, kur daudzi, pievēršoties veselīgam dzīvesveidam, braukšanai izvēlas velosipēdu, taču, protams, arī pie mums daļa izmanto velosipēdu ne tikai kā pārvietošanās līdzekli, bet arī nodarbojas ar velosportu. Pie mums ir daudz meža celiņu, kas ir piemēroti braukšanai ar velosipēdiem, un arī satiksmes intensitāte nav tik liela, lai nevarētu atrast ceļus un ielas, pa kurām droši braukt ar velosipēdu.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px