Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Noguldījumus veicinošs faktors

Redakcija

Autors • 18.10.2008.

Burtu lielums

vēsta ziņu aģentūra BNS, Saeima aizvakar vienbalsīgi pieņēma izmaiņas likumā, kas paredz palielināt garantētās atlīdzības slieksni fizisko un juridisko personu noguldījumiem līdz 50 tūkstošiem eiro (35 000 latu).

Viedokli, vai šāds lēmums palīdzēs atjaunot uzticību banku sistēmai, lūdzu izteikt Ļaudonas un Varakļānu pagasta pašvaldību vadītājus Līgu Calmāni un Jāni Bārbalu.

Ja vien ir reāli

– Tas droši vien ir ļoti labs lēmums, jo šai brīdī, kad daudzās valstīs ir vērojama finanšu krīze, daļa iedzīvotāju arī Latvijā ir nobažījušies par savu noguldījumu drošību, it īpaši, ņemot vērā, ka visiem ļoti labā atmiņā vēl ir „Bankas Baltija" bankrots. Tā ka banku noguldījumu garantiju griestu paaugstināšanu es vērtēju pozitīvi, protams, ar nosacījumu, ja tie ir reāli, – uzsver Līga Calmāne.

Ļaudonas pašvaldības vadītāja veiktos likuma grozījumus skaidro ar vienotu ES nostāju, jo Latvija nebūt nav vienīgā valsts, kas ir tos pieņēmusi.

– Šie likuma grozījumi gan attiecas tikai uz tiem cilvēkiem, kam ir noguldījumi bankās, bet, manuprāt, mūsu pagasta ļaudīm tas nav tik aktuāli. Domāju, Ļaudonas pagastā vairs nav daudz tādu cilvēku, kam lielas naudas summas glabātos bankās, jo savus kolhozu laiku uzkrājumus jau pazaudēja naudas maiņas rezultātā, – piebilst Līga Calmāne.

Varēs justies drošāk

– Lauku iedzīvotājiem tik lielu noguldījumu nemaz nav. Tā ka Saeimas pieņemtie likuma grozījumi, palielinot noguldījumu garantiju griestus, vairumu iedzīvotāju skar tikai teorētiski, bet uzņēmējus – gan. Tās juridiskās personas, kam ir lieli noguldījumi bankās, tagad varēs justies drošāk, – līdzīgu viedokli pauž arī Jānis Bārbals.

Uz iebildumu, ka kārtīgs lauku cilvēks tomēr visos laikos par spīti daudzām likstām un nebūšanām spējis atlicināt tā saucamo „zārka naudu", Varakļānu pagasta padomes priekšsēdētājs ironiski piezīmē, ka diez vai tik lielu zārka naudu kā 20 000 vai 50 000 eiro kāds laukos varot atļauties…

– Protams, tas ir ļoti labi, ka Saeima garantē, ka otras „Bankas Baltija" nebūs un cilvēkiem nebūs jāpazaudē tas pats mazumiņš. Tagad tomēr ir citi laiki, un arī pašvaldības var brīvi izvēlēties, kurā bankā glabāt savu naudu. Mums vairs netiek uzspiesta tā vienīgā un drošākā banka, kā bija „Bankas Baltija" laikā. Pašiem jāizvērtē un jāizlemj, kurai kredītiestādei uzticēt nodokļu maksātāju naudu, – atzīmē Jānis Bārbals.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px