Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Nodokļu atvieglojumi zemessargiem

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 19.01.2017.

Burtu lielums

Lai atbalstītu zemessargus, kuri brīvprātīgi iesaistījušies valsts aizsardzības stiprināšanā, EP deputāts Artis Pabriks rosina zemessargiem piemērot ienākuma nodokļa atvieglojumus 150 eiro apmērā, kas zemessarga mēneša ienākumus palielinātu par vidēji 34,50 eiro.

Bijušais aizsardzības ministrs uzskata, ka nodokļu atvieglojumi jāpiemēro arī uzņēmējiem, kuri nodarbina zemessargus, samazinot darba devēja obligāto sociālo iemaksu apmēru, starpību sedzot valstij, lai ieinteresētu algot zemessargus. Viedokli, kā vērtē šādus priekšlikumus, lūdzu izteikt Madonas novada domes priekšsēdētāju Andreju Ceļapīteru un Ērgļu novada domes priekšsēdētāju Guntaru Velci.

Brīnišķīgs priekšlikums
– Tas ir brīnišķīgs priekšlikums. Cilvēkus, kuri ziedo savu laiku, atraujot to ģimenei, un darbojas valsts drošības interesēs, vajag atbalstīt. Sabiedrībai vajadzētu būt tik saprotošai un atbalstošai, ka Zemessardzei svarīgas un vajadzīgas lietas varētu sarūpēt valsts par budžeta līdzekļiem, sākot jau ar ekipējumu, lai nebūtu jārīko sociālas akcijas, – uzskata Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters. – Katrā ziņā šis ierosinājums ir ļoti labs un atbalstāms. Mums ir jādod gan sociālas garantijas, gan arī šādas nodokļu atlaides, ja gribam palielināt cilvēku iesaisti Zemessardzē un motivēt jauniešus papildināt zemessargu rindas.
Ir jāpatur prātā, ka Zemessardze ir brīvprātīga militāra organizācija un vienlaikus arī Nacionālo bruņoto spēku sastāvdaļa, kurai ir svarīga nozīme valsts aizsardzības stiprināšanā.

Brīvību neviens nedāvina
– Kaut kādai atbalsta kustībai ir jābūt, lai cilvēki stātos Zemessardzē un tajā darbotos. Nodokļu atlaides gan pašiem zemessargiem, gan darba devējiem, kuri nodarbina zemessargus, ir viens no veidiem, kā to darīt. Tas ir ļoti labi, ka vismaz kāds pasaka ko konkrētu, – atzīmē Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis. – Beidzamajos gados, gluži kā padomju laikos, vairāk jau ierasts dzirdēt vispārīgas frāzes par to, ka kaut ko vajadzētu darīt. Bet tagad ir konkrēts priekšlikums, un kāpēc gan to neatbalstīt? Vēl jo vairāk tāpēc, ka mums vairs nav obligātā karadienesta, bet ir profesionālā armija. Latvija ir maza valsts, un, paldies Dievam, beidzot esam sapratuši, ka brīvību neviens nedāvina un ka pietiek tikai ēst „ballīšu tortes", bet ir jārūpējas par Latvijas drošību, jātērē nauda valsts aizsardzībai un jāstiprina Zemessardze.

20.01.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px