Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Mācību gads 12. klasei

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 07.05.2020.

Burtu lielums

Otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija atbalstīja mācību gada pagarināšanu 12. klasei līdz 7. jūlijam. Pirms tam Valsts izglītības satura centrs (VISC) jau bija paziņojis, ka 12. klašu audzēkņiem eksāmeni notiks no 2. jūnija līdz 7. jūlijam. Sabiedrībā domas par to gan dalās. Viedokli lūdzu izteikt A. Eglīša Ļaudonas vidusskolas direktoru Gunti Lazdu un Madonas pilsētas pārvaldnieku Gunti Ķeveri.

Pieredze noderēs
– Arī mēs, protams, visu laiku sekojam, kādus lēmumus pieņem valdība, Izglītības un zinātnes ministrija, kādus rīkojumus izdod Valsts izglītības satura centrs. Devītie, tātad, eksāmenus neliek. Savukārt valsts pārbaudes darbu norises laiks 12. klašu audzēkņiem ir zināms, un tiem pagaidām attālinātā režīmā mūsu skolā gatavojas gan paši divpadsmitie, gan skolotāji, – uzsver Guntis Lazda. – No vienas puses, nav jau ļaunuma bez labuma. Šī pieredze, plānojot savu laiku un patstāvīgi gatavojoties eksāmeniem, kad visa informācija netiek iedota, kā saka, ar karoti mutē, noteikti noderēs tiem, kuri izvēlēsies studijas kādā no augstskolām. Jautājums vēl ir par to, vai visus eksāmenus kārtosim uz vietas Ļaudonā vai dažos priekšmetos, kurus liks mazāks audzēkņu skaits, tas notiks Madonā. Lielāka skaidrība būs šajās dienās. Daudz būs atkarīgs no tā, kā turpmāk attīstīsies situācija.

Riska pakāpe liela
– No vienas puses, eksāmenus 12. klašu audzēkņiem var rīkot klātienē, bet – no otras – tam varēja rast arī citu risinājumu. Vēl jau par to tiks lemts, cik lielas grupas veidot un kādas telpas valsts pārbaudes darbiem izglītības ie-stādēs Madonas pilsētā izmantot. Viens no variantiem – eksāmens varētu norisināties sporta zālē, lai nodrošinātu noteikto attālumu. Protams, būs jāievēro arī citi piesardzības pasākumi, sejas maskas ieskaitot, – atzīmē Guntis Ķeveris. – Es gan uzskatu, ka eksāmenus varēja rīkot arī attālināti. Manuprāt, groži noteiktajiem piesardzības pasākumiem valstī tiek atlaisti pārāk strauji, ja jau cilvēku kustībai tiks atvērta Baltijas valstu telpa. Stingriem ierobežojumiem vēl ir jāturpinās.
Turklāt, ja attālināti varēja norisināties mācību process, kāpēc tādā veidā nesarīkot arī centralizētos eksāmenus. Pie tam vērtējumu varētu noteikt arī citādi, piemēram, izvērtējot sekmju līmeni pēdējā vai pēdējo divu mācību gadu laikā, jo ne jau eksāmenos vien atklājas katra absolventa patiesās zināšanas. Katrā ziņā riska pakāpe ir diezgan liela, ļaujot divpadsmitajiem centralizētos eksāmenus kārtot vienā telpā.


08.05.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px