Šonedēļ portāla Pietiek.com pārstāvis Lato Lapsa publiskoja informāciju par to, ka, iespējams, „Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis, izmantojot legālas nodokļu apiešanas shēmu, iegādājies auto, nesamaksājot par to valstij PVN. Viedokli, vai šādos un līdzīgos gadījumos nebūtu jānoliek Saeimas deputāta mandāts, lūdzu izteikt Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu un Mētrienas pagasta pārvaldes vadītāju Andri Dzenovski.
Tā nevajadzēja rīkoties
— Es domāju, ka Dzintaram Zaķim tā nevajadzēja rīkoties. Ņemot vērā, ka viņš ieņem pietiekami augstus amatus Saeimā, tas izskatās ļoti nelāgi. Ja jau paši deputāti sāk izmantot šādas shēmas, tas liecina, ka kaut kas nav kārtībā. Tādā gadījumā vai nu jāizdara grozījumi likumdošanā, lai tā varētu rīkoties visi, vai arī — vismaz pašiem nevajadzētu meklēt spraugas likumos. Tagad no malas izskatās apmēram tā, ka deputāti likumus pieņem, bet uz pašiem tie neattiecas, jo atrod veidu, kā tos likumīgi apiet, — uzsver Vilnis Špats. — „Vienotībai” ir ētikas komisija, un katrā ziņā tai šo jautājumu, izvērtējot partijas biedra rīcību, vajadzētu izskatīt. Katram, kas iesaistās politikā un kļūst par Saeimas deputātu, tomēr vajadzētu saprast, ka viņš atrodas sabiedrības pastiprinātas uzmanības centrā un vairs nevar rīkoties kā vienkāršs cilvēks, kam, pat ja tas automašīnu būtu iegādājies tieši tādā pašā veidā, droši vien neviens gailis pakaļ nedziedātu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.06.2012.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA