Šosestdien, 27. aprīlī, ikviens tiek aicināts atsaukties aicinājumam piedalīties Lielajā talkā. Šogad cilvēki tiek rosināti ne tikai vākt atkritumus, bet arī tos vācot šķirot. Tas tiks darīts, lai veicinātu izpratni par plastmasas piesārņojumu, tās kaitīgo ietekmi uz vidi. – Vai arī jūsu pagasta iedzīvotāji atsaukušies šim aicinājumam, un kādi darbi ir ieplānoti Lielajā talkā? – vakar vaicāju Barkavas pagasta pārvaldes vadītājam Mārtiņam Tomiņam un Ošupes pagasta pārvaldes vadītājam Aigaram Šķēlam.
Šogad divi objekti
– Barkavas pagastā šopavasar mums ir mērķis sakārtot divus lielākus objektus – estrādi un Barkavas dīķa teritoriju, – stāsta Mārtiņš Tomiņš. – Estrādes sakopšanas talka ir plānota jau šovakar pulksten 17, un tajā ir aicināti piedalīties Barkavas kultūras nama pašdarbnieki. Pēc labi padarīta darba būs arī ugunskurs, silta tēja un karstas desiņas. Talkā iesaistās arī skola, kas tradicionāli sakopj savu teritoriju. Savukārt dīķa teritorijas sakopšana plānota kaut kad mazliet vēlāk, jo īstajā talkas dienā – 27. aprīlī – Madonā ir lielais Stādu gadatirgus, un daudzi ir ieplānojuši to apmeklēt.
Pamatā piedalīšanās talkā ir pēc brīvprātības principa, jo mans viedoklis – katram pašam jāizvērtē, cik viņam ir svarīga sakopta apkārtējā vide, kurā dzīvojam. Šogad Lielās talkas organizatoru doma ir par atkritumu šķirošanu – mēģināsim. Mēs, Barkavā, arī ikdienā šim jautājumam pievēršam uzmanību. Arī nupat notikušās novada domes sēdes viens no lēmumiem ir par papildus dalīto atkritumu savākšanas konteineru iegādi.
Sakops apkārtējo teritoriju
– Nekādas lielākas aktivitātes šogad neplānojam, jo uzskatām, ka dzīvojam diezgan sakoptā vidē. Sakopsim savu ēku apkārtni, ceļa malas, katrs savus īpašumus, lielāks akcents tiek likts uz ciematiem, lai tur apkārtne tiktu sakopta ap mājām, malkas šķūnīšiem utt., – atzīst Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls.
– Pagasta pārvalde no savas puses būs sagādājusi konteinerus, kur likt savāktos atkritumus. Aicināsim iedzīvotājus tos šķirot saistībā ar Lielās talkas organizatoru ieteikumiem. Pēc tam varēsim spriest, kā tas ir izdevies. Domāju, ka talkot sāksim jau piektdien pēcpusdienā, kad konteineri, kā jau ierasts, tiks atvesti no „Madonas namsaimnieka". Esam aicinājuši talkā piedalīties arī skolēnus, kas arī, visticamāk, talkos jau piektdien. Pats kā allaž talkošu no mājas līdz Degumniekiem – ceļa mala pa labi, ceļa mala pa kreisi.
26.04.2019.