Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Latvijas dalība starptautiskajā izstādē „World Expo 2015″

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 22.01.2015.

Burtu lielums

Valdība galīgo lēmumu par Latvijas dalību starptautiskajā izstādē „World Expo 2015" vēl nav pieņēmusi. Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola uzskata, ka Latvijas dalība izmaksās pārāk dārgi, lai uzbūvētu Latvijas paviljonu ozola formā. Viedokli par Latvijas iespējamo atteikšanos no dalības „Expo" izstādē lūdzu izteikt Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu un Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāju Ināru Mālnieci.

Arī politiskie aspekti
– Situācija ir diezgan sarežģīta, jo, atsakoties no dalības šajā izstādē, kur Latvijas paviljonam ir atvēlēta centrālā vieta kā ES Padomes prezidējošajai valstij, ir jāizvērtē arī politiskie aspekti un starptautiskā rezonanse, kas negatīvi varētu ietekmēt mūsu valsts tēlu. Principā Latvijai jau vajadzētu tajā piedalīties, vienīgi ne ar tik ekskluzīvu projektu, bet gan vienkāršojot ieceri, – uzsver Vilnis Špats. – Ir valstis, kas, taupot līdzekļus, nepiedalās, taču valsts prezentācija, sevis parādīšana tomēr ir vajadzīga, tikai, protams, par saprātīgiem līdzekļiem. Atceros, kā vēl Madonas rajona padomes delegācijas sastāvā bijām vienā šādā izstādē Hannoverē Vācijā, kur redzējām, cik ļoti daudz cilvēku to apmeklē, līdz ar to nav jau slikti, ja tik liela mēroga pasākumos piedalās arī mūsu valsts. Tas viss ir jāvērtē kontekstā gan ar mūsu valsts atpazīstamību, gan drošību.

Nav jāpiedalās
– Tādas metodikas droši vien jau nav, lai varētu izrēķināt šo, es gribētu teikt, tik mazai, uz parāda dzīvojošai valstiņai ļoti lielo izdevumu efektivitāti. Ir izskanējis arī tāds viedoklis, ka „Expo" zināmā mērā ir parādes, uzskaistināts pasākums, kas mūsdienu informācijas tehnoloģiju
apstākļos diez vai vairs pilda tādu lomu, kā sākotnēji tika iecerēts. Es domāju, ka Latvijai, neraugoties uz ambiciozi skaisto projektu, tajā nevajadzētu piedalīties, it sevišķi šinī situācijā, kad mēs vēl nezinām, kādas krīzes priekšā ir Eiropa, jo eiro kurss pret dolāru krītas, un tā nav nekāda prieka vēsts, – akcentē Ināra Mālniece. – Mums jau tā ir šī „dārgā kāzu ģenerāļu" loma pusgada garumā. Es domāju, ka dalība izstādē būtu nelietderīgs tēriņš, kas mums neko klāt nedos. Latviju jau var popularizēt arī mazliet citādākā veidā, nekā stacionāri uzbūvējot ļoti dārgu būvi. Katrā ziņā ekonomikas ministre situāciju ir izvērtējusi ļoti reāli. Latvijas politikā tāda reāla pieeja līdz šim ir bijusi gana reta, līdz ar to tagad tā daudzos raisa lielu izbrīnu, bet man ir prieks, ka kāds Latvijā beidzot sācis diezgan reāli vērtēt lietas, nevis tikai domāt, kā doties politiskās ekskursijās.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px