Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Latvijas bankas prezidents ievēlēts atkārtoti

Redakcija

Autors • 03.11.2007.

Burtu lielums

Aizvakar Saeima apbrīnojamā vienprātībā, 92 deputātiem balsojot "par" un vienam atturoties, Latvijas Bankas (LB) prezidenta amatā uz otro pilnvaru termiņu ievēlēja Ilmāru Rimšēviču. Viedokli par atkārtoti ievēlēto LB prezidentu lūdzu izteikt Lubānas novada domes priekšsēdētāju Miķeli Gruzīti un Dzelzavas pagasta padomes priekšsēdētāju Elmāru Vaski.

„Viss kārtībā!"

Tā šo Saeimas balsojumu komentē Miķelis Gruzītis, uzsverot, ka I. Rimšēvičs LB prezidenta amatā ir apliecinājis savu profesionalitāti: – Cits jautājums – vai viņa priekšlikumos ieklausās valdība. Mani neizbrīna tik vienprātīgs Saeimas atbalsts, jo I. Rimšēviča līdzšinējā darbībā nebija nekā tāda, pret ko būtiski varētu iebilst pozīcija vai opozīcija. Lielāko neizpratni izraisa kas cits. Nupat iepazinos ar jaunāko ES informatīvo biļetenu, kur arī var jau izlasīt negatīvas atsauksmes par visu to, kas patlaban notiek mūsu valdībā, tikai nezin kāpēc to nesaprot pati valdība. Interesanti, kam būtu vēl jānotiek, lai to saprastu premjers A. Kalvītis. Vai tiešām četru demisionējušu ministru ir par maz?
Savukārt I. Rimšēviča līdzšinējo darbību Lubānas novada domes priekšsēdētājs vērtē atzinīgi.
– Arī situācijās, kad tika mēģināts apšaubīt lata stabilitāti, viņš diezgan pārliecinoši un saprotami spēja izskaidrot un pamatot, ka runām par lata devalvāciju nav pamata. Protams, nākamajos viņa darbības sešos gados lats tiks aizstāts ar eiro. Godīgi sakot, lats man patīk labāk – vizuāli eiro ir diezgan neizteiksmīga naudaszīme, – uzskata Miķelis Gruzītis.

Nav iebildumu

– Man nav iebildumu pret Saeimas izvēli. Domāju, ka tā nav slikta, īpaši, ja I. Rimšēviču salīdzina ar iepriekšējo LB prezidentu – E. Repši, tad tas ir kā diena pret nakti. Man ļoti patika šai sakarā televīzijā deputāta K. Leiškalna paustais komentārs, ka Latvijā noteikti ir labākas kandidatūras par Ilmāru Rimšēviču, bet mēs vienkārši nezinām, kuras tās ir. Manuprāt, ļoti labi teikts, un es viņam pilnīgu piekrītu, – atzīmē Elmārs Vaskis.
Attiecībā uz eiro Dzelzavas pašvaldības vadītājs uzsver, ka tā ieviešana ir neizbēgama.
– Jo ātrāk tas notiks, jo labāk. Man pašam gan nepatīk, kāda izskatās eiro nauda, it sevišķi salīdzinājumā ar mūsu latu, kas ir glīts, praktisks un parocīgs kaut vai izmēru ziņā. Turpretī eiro valūtai ir ļoti dažādas banknotes. Bet atpakaļceļa, ja jau esam iestājušies ES un paši tam piekrituši, taču nav, – spriež Elmārs Vaskis.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px