Klāt ir pavasaris! Koki raisa vaļā zaļos pumpurus, pļavās zied pieneņu saulītes, krāšņās pavasara puķēs saplaukuši dārzi. Teju pie katras mājas laukos baltos ziedus vēruši ķirši un plūmes. Siltā saule un maigais pavasara lietus ābeļdārzos pamazām mudina ābeles atvērt savus krāšņos pumpurus
kus. Šopavasar daudziem lauksaimniekiem bija jāvingrina roka arī zīmēšanā, jo īpašu rūpību prasa lauku bloku karšu un iesniegumu aizpildīšana. Kā zināms, līdz 15. maijam Lauku atbalsta dienestā bija jāiesniedz aizpildītas lauku bloku kartes un iesniegumi, lai būtu cerība saņemt Eiropas Savienības maksājumus.
Priecē, ka dienas kļuvušas garākas un līdz ar to vairāk var pagūt izdarīt gan uz lauka, gan mājas soli veicot. Protams, tīri neviļus katra domās cerības mijas ar bažām, domājot par to, kāds būs siena laiks, vai rudenī raža nesīs cerētos augļus, jo laika apstākļi pie mums, Latvijā, kļuvuši tikpat neprognozējami kā negaidītās Eiropas direktīvas, kas Latvijas lauku ļaudīm nebūt nav par labu…
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 19.05.2007.
Autore: ANNA ĀBOLIŅA
Varakļānu pagasta padomes deputāte