Šajās dienās aprit 100 dienu, kopš tika apstiprināta Laimdotas Straujumas valdība. Valsts prezidents Andris Bērziņš, analizējot viņas vadītās valdības darbu šajā periodā, ir atzinis, ka viņa vērtējums ir pozitīvi piesardzīgs. Viedokli, kā vērtē L. Straujumas valdības veikumu pirmajās 100 dienās, lūdzu izteikt Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieku Agri Lungeviču un Aronas pagasta pārvaldes vadītāju Andreju Piekalnu.
Piegājiens līdzīgs
– Ir tāda izjūta, ka lielā mērā tiek turpināts Valda Dombrovska vadības stils. Katrā ziņā Laimdotai Straujumai piegājiens ir ļoti līdzīgs, bet neliels mīnuss ir tas, ka viņa publiskajā telpā tik pārliecinoši neizskatās un viņas viedoklis ne vienmēr ir argumentēts un pietiekami pamatots. Taču viņa ir rīcības cilvēks un iespēju robežās dara savu darbu, – uzskata Agris Lungevičs. – Arī nekādu lielu nedienu un konfliktu valdības iekšienē nav bijis, ko lielā mērā nodrošina paplašinātā koalīcija, kā V. Dombrovska valdības laikā nebija, bet it sevišķi beidzamajos mēnešos tas viņam sagādāja grūtības un bija arī nesaskaņas valdībā. Šobrīd tādu nesaskaņu valdībā nav. Protams, Laimdotai Straujumai kā premjerei sakarā ar Ukrainas notikumiem un iespējamām finansiālajām sekām ir grūts laiks, bet ar šiem izaicinājumiem viņa diezgan labi tiek galā. Domāju, ka viņa valdību noteikti novadīs līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām rudenī. Vismaz pagaidām nekādu pazīmju, ka varētu būt citādi, nav.
Vairāk pozitīvi
– Es domāju, ka, neraugoties uz visai lielo traci pēc premjera Valda Dombrovska negaidītās atkāpšanās un vairākkārtējiem neveiksmīgiem jaunā Ministru prezidenta nominēšanas mēģinājumiem, Laimdotas Straujumas izvēli un apstiprināšanu premjeres amatā var uzskatīt par diezgan veiksmīgu, – uzsver Andrejs Piekalns. – Vienmēr jau, kā to atzīst arī pati Laimdota Straujuma, var labāk, bet, neraugoties uz sākotnējām šaubām, viss ir kārtībā. Viņa spēj gana pragmatiski domāt, savos izteikumos nepārsteidzas, nesarunā lieku jeb – citiem vārdiem – nestrebj karstu, bet sakāmo rūpīgi pārdomā. Vairāk vai mazāk veiksmīgi tiek risināti arī sasāpējuši jautājumi, premjerei ir savas domas un skatījums, un viņa savā rīcībā ir diezgan neatkarīga. Jānovēl premjerei arī turpmāk līdz pat nākamajām Saeimas vēlēšanām rudenī konstruktīvi vadīt valdības darbu un veicināt valsts attīstību, strādāt tautas labā. Katrā ziņā es viņas darbību, pildot premjeres pienākumus, vērtēju vairāk pozitīvi nekā negatīvi.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA