Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Koronavīrusa Covid-19 infekcijas izplatības draudi

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 12.03.2020.

Burtu lielums

Palielinoties jaunā koronavīrusa Covid-19 infekcijas izplatības draudiem Latvijā, daudzas pašvaldības mūsu valstī atceļ publiskos pasākumus. Vai šim piemēram sekos arī mūspusē, to jautāju Madonas novada domes priekšsēdētājam Agrim Lungevičam un Ērgļu novada Jumurdas pagasta pārvaldes vadītājai Agitai Opincānei.

Lems šodien
– Tas, protams, atrodas arī Madonas novada pašvaldības redzeslokā. Piektdien, 13. martā, jau atcelts skolēnu deju kolektīvu koncerts, bet par turpmāko rīcību arī lemsim piektdien, 13. martā, kad no rīta sasaukšu vadības sēdi, – uzsver Agris Lungevičs. – Sākot ar pirmdienu, visticamāk, Madonas novadā atcelsim visus publiskos pasākumus. Patlaban esmu Rīgā, tikšos ar kolēģiem, citu novadu pašvaldību vadītājiem, un pārrunāsim, kā labāk rīkoties šajā situācijā, kādus lēmumus viņi ir jau pieņēmuši vai gatavojas pieņemt.
Daudz būs atkarīgs no tā, kāds rīcības plāns tiks piedāvāts ceturtdien premjera K. Kariņa sasauktajā Krīzes vadības padomes sēdē. Izskatās, ka pēc Veselības ministrijas rosinājuma pat varētu tikt pārtrauktas klātienes mācības pirmsskolas izglītības iestādēs un augstskolās. Taču tas jau izklausās pēc bērnudārzu slēgšanas, proti, ka bērniem būs jāpaliek mājās, bet vai tiešām tā būs, pagaidām vēl nevar precīzi pateikt. Tāpat iespējams, ka tiks noteikta divu nedēļu karantīna pēc skolēnu brīvdienām skolās.

Jābūt piesardzīgiem
– Vēl jau publiskos pasākumus Jumurdas pagastā neesam atcēluši. Arī šosestdien paredzēta praktiska nodarbība bibliotēkā. Protams, tas nopietni jāapsver vietās, kur ir lielas ļaužu masas, kā, piemēram, pilsētās. Laukos mēs jau pats par sevi dzīvojam uz vietas, nekur tālu nevaram aizbraukt. Par to jau pati Dabas māte ir parūpējusies, lietus līst, un ceļi ir pašķīduši, – atzīmē Agita Opincāne. – Starp pilsētām un laukiem tomēr ir liela atšķirība gan vides, gan cilvēku plūsmas un saskares ziņā. Ļoti svarīgi ir ievērot visus Veselības ministrijas un ārstu ieteikumus. Bieži ir jāmazgā rokas, tāpat jāatturas no braucieniem ārpus Latvijas, it īpaši uz jaunā vīrusa visvairāk skartajām valstīm. Nākamajā nedēļā būtu arī jāatsakās ģimenēm no saplānotajiem braucieniem skolēnu brīvdienās. Jāsaprot, ka tas nav nekāds joks, bet ļoti nopietna lieta, tāpēc katram pie tā ir jāpiedomā, jābūt piesardzīgiem, vērīgiem, jāievēro higiēnas prasības. Citiem vārdiem – jāsargā sevi, un tad viss būs labi, un arī apkārtējie līdzcilvēki būs pasargāti no inficēšanās ar bīstamo vīrusu.


13.03.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px