Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Koalīcijas veidošanas process

Redakcija

Autors • 07.10.2011.

Burtu lielums

Jau vairākas nedēļas partiju vidū notiek sarunas par koalīcijas veidošanu, un lielā mērā tās ir nonākušas strupceļā. Viedokli, kā vērtē nākamās koalīcijas veidošanas procesu, lūdzu izteikt Praulienas pagasta pārvaldes vadītāju Valdi Gotlaufu un Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāju Ināru Mālnieci.

Nevajadzēja atlaist 10. Saeimu

– Nekas jau īpaši nav mainījies. Līdzīgi, kā pēc iepriekšējām Saeimas vēlēšanām, partiju vidū notiek sarunas, tās savā starpā mēģina par kaut ko vienoties. Mēs esam turpat, kur bijām pirms 10. Saeimas atlaišanas. Manuprāt, parlamenta atlaišanai nav bijis nozīmes, – atzīmē Valdis Gotlaufs. – To nevajadzēja darīt, un tad arī jauna koalīcija nebūtu jāveido un jādomā, ar kurām partijām kopā veidot jauno valdību, ar kurām ne. Ja netika izmainīta likumdošana, tad Saeimas atlaišana neko principiāli jaunu mums nav devusi. Mēs ārkārtas 11. Saeimas vēlēšanās jau esam gandrīz tos pašus deputātus ievēlējuši. Zatlera Reformu partija tikai sašķēla vēlētāju elektorātu.

Sacelta pārāk liela kņada

– Manuprāt, ap to visu ir sacelta pārāk liela kņada, es pat teiktu –
neveselīga un nekonstruktīva. Arī par termiņiem vēl, kā saka, nav ko matus plēst. Valsts prezidents A. Bērziņš, protams, var noteikt termiņus, bet vajag paskatīties, kas notiek citur Eiropā. Beļģijā gandrīz divus gadus strādā iepriekšējā valdība tikai tāpēc, ka arī tur partijas līdzīgu ideoloģisku nesaskaņu dēļ nevar vienoties par koalīciju. Pie mums pēc ārkārtas vēlēšanām vēl nav pagājis pat mēnesis. Ažiotāža, kas sacelta plašsaziņas līdzekļos, īpaši internetā, tiek mērķtiecīgi uzkurināta, – uzsver Ināra Mālniece. – Nez kāpēc esam aizmirsuši, ka Latvija taču ir ES un NATO dalībvalsts. Tiek radīts iespaids, ka Zatlers gandrīz vai tūlīt krievu tankus ievedīs un puķes metīs. Nu nebūs tā! Šī tomēr ir unikāla iespēja mēģināt konsolidēt sabiedrību, bet to, visticamāk, neļaus. 20 gadu iestrādnes ir tik spēcīgas, ka neko citu pie varas negribas laist. Ja tiek bārstītas tādas pērles kā nacionālais tiesiskums, tad jau jājautā – vai tiesiskumam ir tautība? Pašreiz vairāk tiek spēlēts tieši uz šādām stīgām; protams, katram latvietim sāpīgām un jutīgām, bet – no otras puses – varbūt ir brīži, kad ir jāpaskatās, kas notiek pasaulē. Varbūt vajadzētu visiem nomierināties, paņemt kādu „taimautu" un pagaidām lai turpina strādāt pašreizējā valdība, ja jau Valdis Dombrovskis ir tik augstu novērtēts un viņam ir pragmatiska pieeja, spēja darboties krīzes situācijās.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px