Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Katru dienu nevarēs iebraukt Rīgā.

Redakcija

Autors • 06.10.2007.

Katru dienu nevarēs iebraukt Rīgā.
Burtu lielums

Šonedēļ uzmanības lokā nonāca Rīgas domes vadības ierosinājums sastrēgumu mazināšanai galvaspilsētā, ko lietpratēji ir jau paspējuši nodēvēt par neveiksmīgu un pat smieklīgu, proti, noteikt, lai mašīnas ar pāra numuriem varētu Rīgā braukt tikai pāra datumos, bet ar nepāra numuriem – nepāra datumos, kā arī ieviest iebraukšanas maksu ārpus Rīgas dzīvojošajiem. Komentēt šos priekšlikumus lūdzu Varakļānu pagasta un Murmastienes pašvaldības vadītājus Jāni Bārbalu un Modru Vilkaušu.

Haotiska satiksme

– Mēs savā pagastā gan šādu kārtību negatavojamies ieviest un, tāpat kā līdz šim, brauksim kā pāra, tā nepāra datumos. Rīgā klibo satiksmes organizācija, tāpēc arī veidojas tādi sastrēgumi, kad maksimumstundās ir grūti gan iebraukt, gan izbraukt. Galvaspilsētā vispirms jānovērš haoss satiksmes organizācijā un jāievieš riņķveida kustība, – uzsver Jānis Bārbals. Varakļānu pagasta padomes priekšsēdētājs atzīmē, ka rīdzinieki varot daudz ko izdomāt, bet vai tas ies cauri – cits jautājums.
– Tāpat, ja grib ieviest iebraukšanas maksu valsts galvaspilsētā ārpus Rīgas dzīvojošajiem, tad lai maksā arī rīdzinieki, dodoties izbraukumos uz laukiem. Paskatieties, kas notiek uz šosejām piektdienu vakaros, kad liela daļa galvaspilsētā dzīvojošo dodas apciemot radus, brauc pēc lauku veltēm vai vienkārši vēlas paelpot un baudīt nepiesārņoto gaisu laukos. Vai svētdienu pēcpusdienās, kad atgriežas Rīgā, – uzskata Jānis Bārbals.

Kā uz to paskatās

– Principā Rīgā satiksmes jomā patiešām ir vērojamas lielas problēmas, jo ļoti bieži veidojas pamatīgi sastrēgumi. Arī pašai ne reizi nācies tajos iekļūt un izbaudīt, ko tas nozīmē, kad nezini, kā un kad izdosies izbraukt no Rīgas. Tā ka risinājums sastrēgumu mazināšanai noteikti ir jāmeklē, – nešaubās Modra Vilkauša. – Cits jautājums, vai ierosinājums par braukšanu pāra un nepāra datumos ir labākais un pareizākais risinājums. Pirmajā brīdī tas pat šķiet smieklīgs, taču – kā uz to paskatās. Vismaz apsveicami ir tas, ka problēma tiek aktualizēta un meklēts kaut kāds risinājums.
– Arī par iecerēto iebraukšanas maksas Rīgā ieviešanu domāju, ka tā tomēr būtu sava veida diskriminācija gan attiecībā uz ārpus galvaspilsētas dzīvojošajiem, gan uz tiem, kas, nedzīvodami Rīgā, tur strādā. Ja brauc vienu vai divas reizes mēnesī vai pāris reižu gadā, varbūt tad vēl var samaksāt arī kādu nodevu, bet ko lai dara tie, kam uz darbu Rīgā jābrauc katru dienu? Domāju, pietiek jau ar to, ka jāmaksā, iebraucot Jūrmalā. Taču, ja kaut ko tādu tomēr Rīgā ievieš, tad arī pārējām pašvaldībām jādomā par ko līdzīgu, – uzskata Modra Vilkauša.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px