Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Kādi, jūsuprāt, ir galvenie secinājumi pēc svētkiem?

BAIBA MIGLONE

Autors • 16.07.2015.

Burtu lielums

Sakarā ar satraucošo situāciju skolēnu Dziesmu un deju svētku laikā, ko izraisīja bērnu masveida ģībšana ģenerālmēģinājumā, tam sekojošo izglītības un zinātnes ministres lēmumu atcelt gājienu, kā arī citiem svētku laikā aktualizētiem jautājumiem šonedēļ ir izveidota Dziesmu un deju svētku izvērtēšanas komisija, ko vada Izglītības un zinātnes ministrijas ierēdņi, lai noskaidrotu iemeslus līdzīgas situācijas neatkārtotos. Arī premjere no savas puses rosinās veidot komisiju apstākļu noskaidrošanai. – Kādi, jūsuprāt, ir galvenie secinājumi pēc svētkiem? – vakar vaicāju Lubānas un Cesvaines novada domes priekšsēdētājiem Tālim Saleniekam un Vilnim Špatam.

Slodze ir par lielu

– Mēs jau pēc katriem svētkiem saejam kopā un pēc tam dodam savus norādījumus Dziesmu svētku koordinatoriem, kam nākotnē būtu jāpievērš lielāka uzmanība. Īstenībā jau gadu no gada runājam, ka svētku grafiks bērniem ir nedaudz par saspringtu, – spriež Tālis Salenieks. – Viņi nav pieraduši pie tādas slodzes, ka jāceļas sešos no rīta, un, ja neesi izgulējies, kāda tur runa par brokastīm. Es vienmēr esmu uzsvēris – ja jau organizējam svētkus, tad ne tikai skatītājiem, bet lai arī paši bērni tos izjustu. Viņi jau paši neko neredz. Kāpēc, piemēram, nevar sabraukt jau svētdien, dienu iepriekš, un pagarināt svētkus par vienu dienu, lai nebūtu jāceļas sešos. Arī mēģinājumi varēja būt īsāki – četras stundas nostāvēt kājās augošiem bērniem ir pagrūti. Ģenerālmēģinājuma laikā arī, kad juta, ka kaut kas nav kārtībā, kāpēc nevarēja ļaut bērniem dziedāt sēžot. Arī gājiena atcelšana bija galīgi nevietā, bērni jau neģībst kustībā, bet gan ilgstoši stāvot.

Neadekvāts lēmums


– Protams, bērnu drošība un veselība ir pirmajā vietā, bet lēmums ir jāpieņem, stingri pārdomājot visus „par" un „pret". Nevar padoties pie pirmā kritušā, tad jau mēs nevienu lielu lietu līdz galam nevarētu izdarīt, – savu neapmierinātību par ministres nepārdomāto lēmumu, pēc kura vadoties cesvainieši gājienā negāja, pauž Vilnis Špats. – Ministrei vajadzēja vismaz atvainoties tiem, kam svētku izjūta tika izbojāta, par jezgu, kas radās ar gājienu, vienā brīdī to atceļot, pēc tam it kā ļaujot pašiem izvēlēties. Ne jau demisija vajadzīga, bet prātīga rīcība gan. Skaidrs, ka jāizvērtē arī visi apstākļi, kas bija par iemeslu bērnu veselības problēmām. Varbūt jāpārskata mēģinājumu grafiks, slodze utt. Šobrīd izskan arī pārmetumi par ēdināšanu. Jā, varbūt uzturs bija vienveidīgs, kādam porcija par mazu, taču tajā dienā, kad mēs apciemojām mūsējos skolā, kad viņi pusdienoja, pārliecinājāmies, ka ēdiens bija normāls. Katrā ziņā ir lietas, kuras līdz nākamajiem svētkiem ir jāpārdomā.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px