Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Kāda situācija ir ar darbinieku vakcināciju?

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 04.11.2021.

Burtu lielums

Tuvojoties 15. novembrim, kad stāsies spēkā prasība atstādināt darbiniekus bez sadarbspējīga vakcinācijas sertifikāta vairākās profesijās, tai skaitā pašvaldībās, lūdzu raksturot situāciju Madonas novada domes priekšsēdētāju Agri Lungeviču un Cesvaines apvienības pārvaldes vadītāju Vilni Špatu.

Cerams, tādu būs maz
– Pēc tam, kad valdība šādu normu ieviesa, mēs uzreiz apzinājām visas iestādes un konstatējām, ka kopējā pašvaldības struktūrā vakcinējušies nebija 240 darbinieki jeb aptuveni 10-11% no visiem strādājošajiem. Patlaban šie dati tiek precizēti, bet, cik zinu, situācija ir mainījusies – daļa no šiem darbiniekiem vakcinācijas kursu ir pabeiguši vai vismaz to uzsākuši, – akcentē Agris Lungevičs. – Pieļauju, ka kāds nevakcinēto skaits paliks, ar kuriem būs jārunā par atstādināšanu, taču iestādes turpinās strādāt, pašvaldības funkcijas tiks nodrošinātas un pakalpojumi tiks sniegti. Es gan ceru, ka vakcinācija ies uz priekšu un tādu būs maz, kuriem darbs būs jāatstāj.

Nebūs tik sāpīgs
– Darbs Cesvaines apvienībā noteikti turpināsies arī pēc 15. novembra. Patlaban apzinām galaciparus, taču situācija pie mums arī pirms tam nebija īpaši slikta. Vairāki nebija potējušies īpašumu uzturēšanas nodaļā, tāpat vēl daži citi, bet tagad daļa no tiem ir jau vakcinējušies vai šo procesu uzsākuši. Es domāju, ka kopumā 15. novembris mums nebūs tik sāpīgs un Cesvaines apvienības pārvaldē tie būs atsevišķi gadījumi, kad tiks lemts par atstādināšanu, – uzsver Vilnis Špats.
Vaicāts, vai varbūt valdībai šis termiņš būtu jāpagarina, Cesvaines apvienības pārvaldes vadītājs nav par to pārliecināts: – Es domāju, ka šī mēneša laikā pēc šāda lēmuma pieņemšanas tie, kas to vēlējās, vismaz varēja uzsākt vakcināciju vai to jau pabeigt pilnībā. Turpretī tie, kas kādu apstākļu, savas pārliecības vai principu dēļ nav potējušies, visticamāk, to arī nedarīs, līdz ar to – ko tur stiept? Vienīgi to visu vajadzēja uzsākt jau vasarā, tad tas norisinātos vienkāršāk un ātrāk. Vēl es domāju, ka jau no paša sākuma to visu vajadzēja uzdot ģimenes ārstu praksēm, viņi savus pacientus pazīst vislabāk un var ieteikt, kā labāk rīkoties. Arī Cesvainē joprojām nav iespējas vakcinēties tepat uz vietas, kaut gan risinājumi tiek meklēti. Nav arī īsti saprotams, kāpēc daļa tā negrib vakcinēties pret kovidu. Potējas taču pret gripu, encefalītu un citām infekcijām. Un arī vakcīnu iedarbība, kā man šķiet, ir līdzīga. Vienīgi pret kovida vakcīnām ir uztaisīta liela ažiotāža, un tas nav tikai Latvijā. Acīmredzot kādi no tā gūst politisko kapitālu. Protams, visi nekad nedomās vienādi, bet, ja vakcinācija noritētu ātrāk un veiksmīgāk, sapotējušies būtu kādi 80% vai 90% un būtu iegūta pūļa imunitāte, tādā gadījumā arī pārējie pat nevakcinējoties varētu turpināt strādāt (tai skaitā labi speciālisti), neviens nebūtu jāatstādina un tāda 15. novembra termiņa nebūtu.

5.11.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px