Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Kā vērtējat Valsts prezidenta darbību?

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 09.07.2020.

Burtu lielums

Trešdien, 8. jūlijā, apritēja gads, kopš Latvijas Valsts prezidenta pienākumus sāka pildīt Egils Levits. Viedokli, kā vērtē pirms gada ievēlētā prezidenta darbu šajā laikā, lūdzu izteikt Madonas novada Ošupes un Barkavas pagastu pārvalžu vadītāju Aigaru Šķēlu un Cesvaines novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Vilni Špatu.

Vērtējums ir neitrāls

– Mans vērtējums ir neitrāls. Nekas tāds nav noticis, par ko prezidentu varētu īpaši slavēt vai arī viņam pārmest. Kā prezidenta Egila Levita stiprās puses nenoliedzami ir juridiskās zināšanas, viņa starptautiskā atpazīstamība, valodu prasme, to, kā viņš starptautiski reprezentē Latvijas valsti, – atzīst Aigars Šķēls. – Tai pašā laikā prezidents vienā vai otrā jautājumā varēja arī asāk paust savu viedokli un neatlaidīgāk par to iestāties. Kaut vai attiecībā uz to pašu administratīvi teritoriālo reformu bija jāņem vērā vairāki argumenti, iedzīvotāju un pašvaldību izteiktie iebildumi, kāpēc Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu vēl nevajadzēja izsludināt, pie tam pasakot, ka tas likumdevējam, kā, piemēram, attiecībā uz Varak-ļānu novada iekļaušanu Rēzeknes novadā, būtu vēl jāpārskata.

Mierlaika prezidents

– Valsts prezidents Egils Levits ir ļoti labs jurists, kurš juridiski pieiet pieņemtajiem lēmumiem un izprot dokumentus. Zina valodas, arī runāt viņš māk labāk par iepriekšējo prezidentu. Reprezentējot valsti, Egilam Levitam kā prezidentam nav ne vainas. Taču –
ja mēs gribam, lai prezidents iestātos par kaut ko reālu, viņam ir jābūt asākam un izlēmīgākam. Turklāt, ja ir paudis savu nostāju, tad no tās nevajadzētu atkāpties jeb runāt vienu, bet darīt citu, – uzskata Vilnis Špats. – Nu kaut vai šis gadījums ar teritoriālo reformu, kad viņš atzina, ka reforma ir slikta, bet tai pašā laikā likumu izsludināja. Nu tad neparaksti to likumu, ja esi pateicis, ka tas ir slikts!
Līdzīgi kā ar mediķiem, kad tika solīts, ka būs algas paaugstinājums, bet pēc tam nekas tāds nenotika, un arī prezidents neiejaucās. Egils Levits, manā skatījumā, ir mierlaika prezidents, bet, tā kā dzīve Latvijā ir ļoti dinamiska un reformas tiek īstenotas cita pēc cita, viņš šajā amatā tomēr ir par maigu.
Mans prezidents, kā to ne reizi esmu teicis, ir Valdis Zatlers. Viņš pēc profesijas ir ķirurgs, varbūt tāpēc, ja bija nepieciešams, uzreiz varēja griezt. Cits jautājums, vai viņam pēc atkārtotas neievēlēšanas šajā amatā vajadzēja iet politikā, bet citādi – cepuri nost! Viņš bija vīrs, kurš, ja ko pateica, tad arī darīja.

10.07.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px