Nupat, 8. augustā, palika mēnesis, kopš amata pienākumus sāka pildīt jaunievēlētais Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viedokli, kā vērtē viņa darbību jaunajā amatā, lūdzu izteikt Aronas pagasta pārvaldes vadītāju Andreju Piekalnu un Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu.
Mums ir veicies
– Iespaids ir ļoti labs, es pat teiktu, ka, salīdzinot ar abu iepriekšējo prezidentu darba sākumu, Raimonds Vējonis ir iesācis izcili – nav ne tās ažiotāžas, ne to protestu un pārmetumu, kas izskanēja toreiz, kad tika ievēlēti iepriekšējie šī amata veicēji, – uzsver Andrejs Piekalns. – Priecē, ka jaunievēlētajam prezidentam ir savs viedoklis, viņš pārzina procesus valsts iekšpolitikā un labi orientējas ārpolitikā. Viņš ir gados jauns prezidents, ļoti enerģisks un ir jau iesaistījies pat jauniešu rīkotajās aktivitātēs. Nedaudz spārno arī tas, ka viņš ir audzis, mācījies un strādājis Madonas pusē. Katrā ziņā mums ir paveicies, ka par Valsts prezidentu ir ievēlēts Raimonds Vējonis. To pašu gan var teikt arī par citiem mūsu valsts prezidentiem, ja viņu prezidentūru vērtē kopumā. Dažam tā bija klusāka, bet dažam – ļoti aktīva.
Atstāj labu iespaidu
– Līdz 8. klasei ar tagadējo Valsts prezidentu Raimondu Vējoni esam mācījušies Madonas 1. vidusskolā vienā klasē, bet vidusskolā – paralēlajās klasēs. Neko sliktu par viņa darbību jaunajā amatā nevaru teikt: viņš atstāj labu iespaidu un ir arī gados jauns prezidents, – atzīst Vilnis Špats. – Pozitīvi, ka viņam ir stabils savs viedoklis daudzos jautājumos un to arī pauž. Piemēram, gadījumā ar satiksmes ministru Anriju Matīsu, kad pavīdēja runas par viņa iespējamo demisiju. Tā jau mūsu valstī ir, ka tad, kad kaut kas notiek, ir jāatrod vainīgais, kuram ir jānes politiskā atbildība vai jāatbild tieši, neraugoties, vai konkrētā persona ir bijusi tur klāt vai ne. Bet prezidents tā arī pateica – tā esot partiju ietekmes sfēru dalīšana. Raimonds Vējonis ir pieredzējis politiķis, šajā procesā ir bijis jau daudzus gadus un ļoti labi pārzina politisko procesu virtuvi mūsu valstī. Principā Vējonis ir kauls no mūsu kaula. Zinu, ka jaunievēlētais prezidents jauniešiem arī patīk. Atceroties skolas gadus, viņš bija viens no apķērīgākajiem un gudrākajiem skolēniem, kurš ātri domāja un spēja pieņemt lēmumus. Viņš arī redzēja mērķi, uz kuru iet. Varbūt viņš nedaudz ir karjerists, bet tas arī nav slikti. Pretējā gadījumā būtu kā ar izglītības ministri Mārīti Seili, kura baidās pieņemt lēmumus, bet, ja arī pieņem, tad tādu, ko neviens nav gaidījis un kas ir galīgi šķērsām. Katrā ziņā jaunievēlētā prezidenta pirmos soļus, līdzīgi kā viņa darbu citos amatos, es vērtēju atzinīgi.