Saeima ceturtdien apstiprināja jauno valdību, ko vadīs kādreizējais finanšu ministrs Valdis Dombrovskis. Pēc balsošanas rezultātu paziņošanas nu jau bijušais Ministru prezidents Ivars Godmanis piestiprināja sudraba naglu ar sava paraksta atveidu pie Ministru prezidenta karoga standarta. Viedokli, kā vērtē I. Godmaņa veikumu un izveidoto V. Dombrovska valdību, lūdzu izteikt Lubānas novada domes priekšsēdētāja vietnieku Vilni Strautiņu un Bērzaunes pagasta padomes deputāti Vinetu Lamberti.
Vismaz citādāka
– Es gan, atbildot uz šāda veida jautājumu, allaž uzsveru, ka mūsu dzīve nav atkarīga tikai no valdības, jo katram pirmām kārtām ir jādomā ar savu galvu. Taču, protams, valstī bez valdības iztikt nevar, bet to, kāda būs Valda Dombrovska izveidotā valdība – labāka vai sliktāka par iepriekšējām, rādīs laiks, – uzsver Lubānas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Strautiņš. – Tomēr jau tagad var teikt, ka tā vismaz būs nedaudz citādāka un tajā nav arī izteiktu pašlabuma meklētāju. Toties ir dažas jaunas sejas, piemēram, zemkopības ministra, tāpat kultūras ministra pienākumus pildīs cilvēki, kas līdz šim ministra krēslā nav sēdējuši. Savukārt attiecībā uz bijušo premjeru Ivaru Godmani jāsaka tā – viņš daudz strādāja, kā saka – rāvās, taču viņam nebija komandas.
Caurumu lāpīšanas variants
– Apstiprinātā jaunā valdība lielā mērā ir šābrīža lielo problēmu un lielo caurumu lāpīšanas variants. Es pati esmu „Jaunajā laikā" un esmu gandarīta, ka jauno valdību vadīs „Jaunā laika" izvirzītais pārstāvis un arī vairāku ministru pienākumus pildīs „Jaunā laika" cilvēki, bet par visiem ministriem nevaru teikt, ka ar izdarīto izvēli būtu apmierināta, – atzīmē Bērzaunes pagasta padomes deputāte Vineta Lamberte. – Taču jāņem vērā mūsu pastāvošā likumdošana un atbalsta nepieciešamība Saeimā.
Izveidotais valdības variants noteikti bija tas, kas apmierināja visas puses. Pats galvenais šajā situācijā – valdība ir apstiprināta, un darbs ies uz priekšu, jo mēs jau nevaram dzīvot arī bez valdības. Arī par Ivaru Godmani, kā jebkurš cits, varu spriest galvenokārt pēc plašsaziņas līdzekļos izskanējušās informācijas, protams, to izvērtējot. Man liekas, ka viņš ir cilvēks ar ļoti lielām darbspējām, varbūt pat uzņēmās pārāk daudz darīt pats un tas varbūt bija arī viņa mīnuss. Es domāju, šī īpatnība piemīt daudziem vadītājiem, kam liekas, ka viņi izdarīs labāk, bet, ja nav atbalsta, ja nav komandas, darbs nevar iet uz priekšu. Viens jau nav darītājs.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA