Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Kā veicas jaunajiem deputātiem

Redakcija

Autors • 18.07.2013.

Burtu lielums

Vakar, 18. jūlijā, apritēja mēnesis, kopš uz pirmo sēdi pulcējās jaunievēlētie Madonas novada domes deputāti un ievēlēja domes vadību. Kā veicies pirmajā mēnesī, cik produktīvs ir bijis darbs un aktīvi ievēlētie deputāti, to jautāju Madonas novada domes priekšsēdētājam Andrejam Ceļapīteram, kā arī Cesvaines novada domes priekšsēdētājam Vilnim Špatam, kas atkārtoti par pašvaldības vadītāju tika ievēlēts Cesvaines novada domes sēdē 13. jūnijā.

Sastāvs labs


– Domes deputātu sastāvs ir labs – nav nekādas vainas. Galvenais, ka novada sistēma un struktūra tika izveidota un iestrādāta jau iepriekšējos gados. Tagad ir tikai jāizrevidē iesāktais, jāatmet liekais, ja tāds ir, un jāveic nepieciešamās izmaiņas. Starp tagadējiem domes deputātiem ir gan pieredzējuši, gan jauni, un arī tas ir pozitīvi, – uzsver Andrejs Ceļapīters. – Par deputātu balsojumiem varu teikt, ka mums tie nekad nav bijuši formāli, tāpēc jau reizēm domes sēdes tā ievelkas. Tiek izrunāts viss, katram tiek dota iespēja paust savu viedokli, pat vairākas reizes. Šī iemesla dēļ šad tad tiek pārkāpts pat nolikums, ja strikti pie tā pieturētos, vajadzētu būt tā: katram viena uzstāšanās, viena replika un balsojums. Mēs runājam tik ilgi, kamēr atrodam labāko risinājumu katram lēmuma projektam. Protams, deputātu domas ne visos jautājumos saskan, bet tāpēc jau ir dome, publiskais forums, lai uz problēmu paskatītos no dažādiem aspektiem.


Darbs veicies


– Darbs pirmajās nedēļās mums ir veicies raiti. Sasaucām domes sēdes un pieņēmām visus lēmumus, lai pašvaldība varētu veiksmīgi funkcionēt. Nolikumā un citos normatīvajos aktos gan būtiskas izmaiņas netika veiktas. Tās vairāk bija saistītas ar deputātu skaita un likumdošanas izmaiņām. Pirmajās divās nedēļās domes sēdes notika gandrīz katru dienu. Ir apstiprināts arī komiteju sastāvs un ievēlēta to vadība, bet vēl nav ievēlētas visas komisijas, –
akcentē Vilnis Špats. – Domāju, ka pamazām deputāti, pildot pienākumus, sāk iejusties. Arī diskusijas, izskatot jautājumus, mums bijušas vienmēr, un tā ir arī tagad. Arī tie, kas sevi ir definējuši kā konstruktīvu opozīciju, manuprāt, balso pēc būtības atbilstoši savai pārliecībai, nevis iestājas „pret" tikai tāpēc, ka pārējie balso „par". Mums gan ir viens deputāts, kas sakarā ar atrašanos ārzemēs vēl nav piedalījies nevienā sēdē.
Šajās vēlēšanās tika ievēlēts mazāk deputātu, un tas paver iespēju lēmumus pieņemt nedaudz ātrāk. Es ceru, ka jaunievēlētajiem deputātiem būs arī jaunas idejas, parasti jau to pietrūkst.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px