Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Kā Cesvainē?

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 19.03.2020.

Burtu lielums

Latvijā turpina palielināties ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības „Covid-19"sasirgušo skaits. Bet kā ir Cesvainē – vai starp saslimušajiem nav neviena Cesvaines novadā deklarētā iedzīvotāja, to jautāju Cesvaines novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Vilnim Špatam.

Tādu ziņu nav
– Tādu ziņu man nav, un tas nav arī vajadzīgs, tas būtu tikai panikas celšanai. Arī Cesvaines novadā daudzi ir pabijuši ārzemēs, un ir arī tādi, kas ceļojumos devušies beidzamajā brīdī, un nezinu, vai visi ir paspējuši atgriezties mājās, – atzīst Vilnis Špats.
– Šāda informācija vīrusa izplatību jau neietekmē. Tas taču tāpat var būt visur – gan ieejot veikalā, gan jebkurā citā publiskajā vietā, pie tam arī pats, to nezinot un nesaslimstot, vari būt šī vīrusa pārnēsātājs. Vienkārši ir jāievēro visi noteiktie higiēnas pasākumi. Es saprotu, ka valdība un ministrijas līdz pašvaldībām vēl nav tikušas, to dienaskārtībā ir repatriācija un citas svarīgas valstiskas problēmas. Tagad arī atklājas, cik daudz nevajadzīgu darbu līdz šim ir bijuši, tāpat kā daudzas kontrolējošās institūcijas, kuras vēl šajā situācijā ir paspējušas sarakstīt jautājumus, kas būtu jākontrolē, bet kuri dzīvē faktiski ir mazsvarīgi. Nevar saprast, kāpēc tas tiek darīts. Vai tiešām aiz gara laika, strādājot attālināti?
Man patika Ievas Ilvesas raksts internetā, ka galvenais, lai sabiedrība būtu informēta. Pie tā es cenšos pieturēties, vadot arī savējos Cesvaines domē. Protams, daudzi jau skatās televizoru, klausās radio, lasa presi un informāciju sociālajos tīklos, bet ir arī tādi, kas par to ir dzirdējuši tikai pa ausu galam. Mēs uztaisījām informatīvus plakātus – „Covid-19" ierobežojošie pasākumi
Tos izvietojām pie katras daudzdzīvokļu mājas (nesaprotu, kāpēc cilvēki dažviet tos plēš nost), tāpat pie veikaliem un citur, jo principā, kā jau uzsvēru, vissvarīgākā cilvēkiem ir informācija, lai viņi zinātu, kā rīkoties, tāpat to, ka pašvaldība strādā. Ja izveidosies situācija un būs nepieciešams, mēs būsim gatavi strādāt arī attālināti katrs savās mājās, lai ierobežotu vīrusa izplatību.
Arī patlaban dome ir slēgta, bet ārkārtas situācijā apmeklētājus pieņemam, piemēram, ja vajag reģistrēt dzimšanu vai miršanu.
Attiecībā uz bērnudārzu prasības arī tiek ievērotas, un par to atbildīga ir iestādes vadītāja. Mums strādā divas dežūrgrupas, kuras apmeklē salīdzinoši daudz bērnu, man pat šķiet, ka procentuāli pat vairāk nekā Madonā.
Savukārt skola gatavojas mācību procesa nodrošināšanai attālināti, bet mans personīgais viedoklis – kaut ko jau izdarīs, bet mācību gads tāpat būs jāpagarina. Daudziem skolēniem datoru nemaz nav, jo tagad tos jau nepērk, viss taču ir pieejams telefonā, cits jautājums – cik katram tas ir jaudīgs un kādas ir iespējas tajā strādāt ar garākiem tekstiem. Bet – mēģināts nav zaudēts!



20.03.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px