Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Jauns ierosinājums

ZANE BIKOVSKA

Autors • 22.08.2025.

Burtu lielums

No nākamā gada bankām būs pienākums informēt Valsts ieņēmumu dienestu par fiziskajām personām, kuru maksājumu kontā iepriekšējā gadā ieskaitītās skaidrās naudas summa ir vismaz 7000 eiro, un šīs ziņas nākamgad būs jāsniedz arī par 2024. gadu. Norādīts, ka Latvijas uzņēmējdarbības vidē joprojām novērojama situācija, kad atsevišķi uzņēmēji darbiniekiem daļu algas ieskaita kontā, taču otru daļu izmaksā skaidrā naudā, to nereģistrējot un nedeklarējot, līdz ar to arī nenomaksājot visus par darbiniekiem maksājamos nodokļus. Kāds ir jūsu viedoklis par šo ierosinājumu? Vaicāju Vestienas pagasta pārvaldes vadītājai Marikai Veibai un Madonas apvienības pārvaldes vadītājam Guntim Ķeverim.

Kontroli vajag
– Iedzīvotājos tas noteikti izsauks ļoti lielu neapmierinātību. Jau tāpat ticība valdībai nav augsta – to parāda mazais cilvēku skaits, kas dodas uz vēlēšanām. Tas, ka jāmaksā nodokļi no saviem ieņēmumiem, mums pašiem ir jāsaprot. Visiem gribas saņemt pabalstus, pensijas, bet no kurienes gan tos varēs izmaksāt, ja paši negodprātīgi rīkosimies? Nodokļi ir jāmaksā! Jaunieši ir saprotošāki šajā jautājumā, bet manas paaudzes cilvēki, kuri pensijas vēl nesaņem, pasaka, ka labāk „pa kluso" saņemt kādu naudas summu, nevis maksāt valstij nodokļus. Diemžēl tā ir – ir cilvēki, kuri tos maksā, bet ir arī tādi, kas nemaksā, – pauž Marika Veiba. – Saprotu, ka šie nodokļi ir samērā lieli; mēs nedzīvojam slikti, bet nedzīvojam arī pārticīgi. Lēmumi ir jāpieņem, stingrāka kontrole būtu vajadzīga, bet, ja šis lēmums stāsies spēkā no 2026. gada, tad ar to arī vajadzētu sākt.

Terors pret tautu
– Metodes, kā „ēnu" ekonomiku apkarot, jāpamācās no citām valstīm. Jo vairāk cilvēkus, ieviešot šādu kārtību, padarīs par zagļiem, jo lielāka būs šī „ēnu" ekonomika. Cilvēki pāries uz svešām bankām, un tas jau šobrīd notiek. Vai valdība to vēl nav sapratusi?! Cik daudz naudas iztērēs šādā kontrolē, programmu uzturēšanā? Saprotu, ka daudzi algas maksā aploksnēs, bet jādomā, kādus risinājums ieviest, lai nebūtu jāmaksā nauda konvertā. Nodokļu politika Igaunijā, Polijā un Lietuvā ir sakārtota, tur nenodarbojas ar tādām muļķībām, – norāda Guntis Ķeveris. – Mēs dzīvojam brīvā valstī, bet kur tad paliek brīvība, ja notiek kontrole? Tas ir terors pret tautu! Ar privātpersonām nav jācīnās. Iedzīvotājs nav vainīgs, ka kāds viņam maksā skaidrā naudā. Ko tad šim cilvēkam darīt – nestrādāt? Naudu vajag rēķiniem, izdzīvošanai. Lai tikai nesanāk tā, ka ar šādu sistēmu „iebrauksim" kārtējā grāvī!


22.08.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px