Valdība otrdien atbalstīja jaunos pedagogu darba samaksas noteikumus, kuros galvenās izmaiņas ir saistībā ar slodzes apjoma pieaugumu līdz 30 stundām nedēļā, kas nodrošinātu no 1. septembra pedagogiem algas palielinājumu no 420 eiro līdz 680. Satraukumu gan pauž pirmsskolas pedagogi, pret kuru algas paaugstināšanu līdz 620 eiro mēnesī līdzekļu trūkuma dēļ iebilst vairākas pašvaldības. – Vai esat paanalizējuši, kā visas šīs izmaiņas atsauksies uz jūsu pašvaldību un tajā strādājošajiem pedagogiem? – vakar vaicāju Ērgļu novada un Varakļānu novada domes priekšsēdētājiem Guntaram Velcim un Mārim Justam.
Lielas šūpošanās nebūs
– Kaut kāda reforma taču bija nepieciešama, ja jau valstī samazinās bērnu skaits, bet pedagogu skaits paliek tāds pats. Paldies Dievam, ka valdība beidzot saņēmās un vispār kaut ko izdarīja, – spriež Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis. – Mūsu novadā tas nekādas lielas izmaiņas nenesīs. Kā skolas vadība bija paanalizējusi, nekāda liela šūpošanās nebūs, jo mēs vēl esam tajā kategorijā, kur bērnu skaits atbilst normatīvos paredzētajam. Arī attiecībā uz pirmsskolas pedagogiem mēs vienmēr esam sekojuši līdzi pielikumiem, metodiski paaugstinot algas viņiem līdzīgi kā skolotājiem. Es, protams, nevaru šobrīd simtprocentīgi apgalvot, ka tā būs, jo par to izlems novada domes deputāti jūlija domes sēdē, taču, domāju, ka arī mēs iesim līdzi noteiktajai bāzes likmei un algas paaugstināsim.
Vēl īsti izanalizējuši neesam
– Tā īsti jau vēl situāciju izanalizējuši neesam, – atzīst Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs. – Taču domājam, ka spēsim pedagogiem maksāt to, kas ir noteikts likumā, un arī attiecībā uz pirmsskolas pedagogiem skatīsimies, kā ir ar grupiņu noslogojumu. Ja būs nepieciešamība, kaut ko optimizēsim, bet centīsimies maksāt plānoto algu pielikumu, jo līdz šim jau tās algas patiešām bija nelielas. Bet, no otras puses, salīdzinājumā ar pārējo pašvaldības darbinieku algām – tās arī nav neko lielākas. Būtu jādomā par to, ka visiem darbiniekiem algas arī proporcionāli kaut cik jāpalielina. Kas attiecas uz vispārējās izglītības pedagogiem un viņu noslogojumu, tur arī būs jāskatās, kā veidosies situācija, izstrādājot tarifikācijas jaunajam mācību gadam. Arī šobrīd daudzi pedagogi nestrādāja tikai vienu slodzi. Tagad slodzes apjoms nedaudz palielināsies līdz 30 stundām nedēļā, toties skaitīsies tikai viena slodze un atalgojuma ziņā apmēram jau tas pats vien sanāks.