Ceturtdien kļuva zināms, ka partiju "Jaunais laiks" (JL) nolēmuši pamest vairāki tās līdzšinējie biedri, tostarp Saeimas deputāti Sandra Kalniete, Ina Druviete, Kārlis Šadurskis un citi, kā arī vairāku pašvaldību vadītāji.
Zinot, ka arī vairāki mūsu rajona pašvaldību vadītāji ir JL biedri, vēlējos noskaidrot divu no viņiem – Cesvaines pilsētas ar lauku teritoriju domes un Aronas pagasta padomes priekšsēdētāja Viļņa Špata un Andreja Piekalna – viedokli.
JL esmu atstājis
– Jā, arī es kopā ar vairākiem pašvaldību vadītājiem esmu no JL izstājies, – vakar apliecināja Andrejs Piekalns. – Šis lēmums brieda pamazām, un nebija jau tik viegli izšķirties. Es JL biju kopš rajona nodaļas dibināšanas 2004. gadā un biju arī pirmais tās vadītājs un uzskatu, ka tās idejas, par ko partija iestājas, ir labas un paturamas, bet cita lieta ir tas, kas notiek partijas iekšienē. Un, protams, arī tas, ka, esot opozīcijas partijā, arī pašvaldība uz īpašu finansiālu atbalstu nevarēja cerēt, lai gan gribas ticēt, ka nākotnē šie principi tiks lauzti un finanšu dalīšanai nebūtu jānotiek pēc partijas piederības. Tas nav pieņemami nevienam – ne sabiedrībai kopumā, ne vienkāršajam vēlētājam, – atzīst Aronas pagasta pašvaldības vadītājs, bet vaicāts, vai negatavojas stāties kādā citā partijā, atzīst, ka pagaidām šādu iespēju neapsver.
Nāksim kopā un spriedīsim
– Šīs separātiskās idejas jau kādu laiku virmoja, ne jau vienā dienā tāds lēmums radās. Man pašam vienkārši veselības dēļ nesanāca apmeklēt pēdējās sanāksmes. Bet mēs, Madonas nodaļas biedri, nāksim kopā un spriedīsim, kā rīkoties, pavisam kopā mūsu rajonā ir vairāk nekā 40 JL biedru. Uzaicināsim arī kādu JL pārstāvi no Rīgas un mēģināsim izrunāt visas lietas, un tad katrs lai pieņem lēmumu, kā rīkoties, – saka Vilnis Špats, kas ir arī JL Madonas nodaļas vadītājs. – Šāds lēmums ir nopietns. Mēs Cesvainē JL reizē iestājāmies vairāki cilvēki, lielākoties ar domu palīdzēt atrisināt jaunās skolas celtniecību, bet es domāju, ka arī partijai par mums nebūtu jākaunas, mēs vienmēr esam viņu spalvas spožas turējuši. Es zinu, ka daudzi biedri jau sen ir apsvēruši soli partiju pamest. Lai gan es pats neesmu par to, ka no partijas ir jāiet projām tikai tāpēc, ka tā ir opozīcijā. Protams, tas ir bēdīgi, kas ar JL notiek. Praktiski tie cilvēki, ar ko mēs kā lauku nodaļa sadarbojāmies, aiziet. Būtībā rādās, ka JL paliks kā Rīgas un dažu lielāko pilsētu partija. Mani neapmierina arī tas autoritatīvais stils, kas turpmāk varētu dominēt partijā, ja tajā paliek pārstāvji galvenokārt no Repšes flanga, es vairāk esmu demokrāts. Pie tam lauku nodaļu viedoklis JL, lai arī uzklausīts, praktiski nav realizēts.
Autore: BAIBA MIGLONE