Klāt pirmā skolas diena – šogad gan mazliet neierasti – 3. septembrī. – Kā jūsu novada skolas ir sagatavojušās jaunajam darba cēlienam? – vakar vaicāju Varakļānu novada domes un Madonas novada domes priekšsēdētājiem Modrai Vilkaušai un Andrejam Ceļapīteram.
Gaidām ar prieku
– Trešdien apmeklējām visas novada izglītības iestādes – trīs vispārizglītojošās skolas, pirmsskolas izglītības iestādi un mūzikas un mākslas skolu – un jāteic, ka iespaids palika labs. Parasti mēs nemēdzam doties šādās vizītēs, bet šogad tomēr izlēmām, ka pabūsim visās izglītības iestādēs, jo tad uz vietas vislabāk var izrunāties par visām problēmām, – atzīst Modra Vilkauša. – Runājot par skolēnu skaitu, Murmastienes pamatskolā tas ir apmēram iepriekšējā gada līmenī, varbūt pat par kādu vairāk. Stirnienes skolā un Varakļānu vidusskolā ir samazinājums. Sakoptas, tīras ne vien pašas iestādes, bet arī apkārtne. Visi labā noskaņā, veic pēdējos darbus pirms jaunā mācību gada. Divās skolās bija pedagoģiskās sēdes, mākslas skolā – uzņemšana, tur arī tas pats audzēkņu skaits prognozējams. Arī bērnudārzā audzēkņu skaits nav samazinājies. Protams, ir problēmas, kas saistās ar materiāli tehnisko bāzi, to, ka telpas nolietojas, bet beidzamajos gados ir ļoti daudz kas paveikts, tajā skaitā sakārtotas ēku fasādes utt.
Lai pietiek izturības!
– Šogad novadā vairākās skolās – Kalsnavā, Liezērē, Barkavā – no pašu investīcijām sakārtojām ēdināšanas blokus, pabeigts un finansēts ir arī sanitārais bloks Ļaudonas vidusskolā, viss, kas saistās ar ugunsdrošību, tajā skaitā signalizāciju, visur, kur tas bija nepieciešams, un, protams, visas pārējās mazākās ikdienas lietas, kas bija jāsakārto. Šogad skolas apmeklēja arī domes izglītības komitejas pārstāvji, un komitejas vadītāja Valda Vucāna atzinums ir, ka skolas ir jaunajam mācību gadam sagatavojušās, – uzsver Andrejs Ceļapīters. – Valsts mērogā karsti diskutēto jautājumu par mācību līdzekļiem mēs jau sākām risināt, pirms tas aktualizējās – ar šo gadu skolas nodrošina skolēniem visas mācību grāmatas. Jaunums ir arī tas, ka ar 3. septembri visās novada skolās bērni tiks ēdināti bez maksas – 1. klasei ēdināšanu apmaksā valsts, 2. līdz 12. klasei – pašvaldība. Tā ka siltas pusdienas saņems pilnīgi visi, kas to vēlēsies. Šogad nevienu skolu netraucēs arī būvlaukumi, kā tas bija pagājušajā gadā, jo siltināšanas projekts ir veiksmīgi pabeigts, gūstot no tā ļoti labu efektu un līdzekļu ekonomiju no siltuma patēriņa viedokļa.
Autore: BAIBA MIGLONE