Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Jaunā valdība

Redakcija

Autors • 05.11.2010.

Burtu lielums

Šonedēļ darbu sāka 10. Saeima. Dienu vēlāk tika apstiprināta arī jaunā valdība. Viedokli, kā vērtē valdošās koalīcijas Valda Dombrovska valdības izveidi, lūdzu izteikt Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu un Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāju Ināru Mālnieci.

Lai noturas ilgāk

– Tas ir labi, ka valdību izdevās tik ātri apstiprināt. Man gan labāk būtu paticis, ja koalīcijā tiktu iesaistīta arī apvienība „Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai!/LNNK". Vienojoties koalīcijai, izraudzīti arī ministri. Par tiem kļuvuši gan profesionāļi, gan tādi, kas šos pienākumus ir pildījuši iepriekšējā valdībā un, tautas valodā runājot, sataisījuši ziepes. Tagad, kad valdība ir izveidota, pats galvenais, lai tā pēc iespējas ilgāk noturētos un pieņemtu lēmumus tā, lai tie būtu mazāk sāpīgi mums visiem, –
uzsver Vilnis Špats. – Ir taču svarīgi, lai valsts ekonomika atgūtos, attīstītos un atkal parādītos jaunas darbavietas, lai cilvēkiem būtu, kur strādāt, varētu nodrošināt iztiku savai ģimenei un nebūtu jādodas peļņā uz ārvalstīm. Pārdomu vērts ir arī Valsts prezidenta teiktais par nepieciešamajiem Satversmes grozījumiem, par tautas vēlētu prezidentu un citām izmaiņām. Satversmes grozījumu nepieciešamību jau diktē pati dzīve, un agri vai vēlu tie būs jāpieņem.

Liela varaskāre

– Es priecājos, ka valdību ir sastādījis politiskais spēks, par kuru balsoju. Protams, ir zināma vilšanās par to, ka joprojām netiek darīts tas, uz ko ir norādījis arī Valsts prezidents, ka valdību tomēr vajadzētu veidot pēc mazliet citādiem principiem un tās darbā būtu jāiesaista profesionāļi. Diemžēl arī šoreiz valdība netika sastādīta, vadoties pēc šī principa, līdz ar to droši vien arī turpmāk neizdosies izvairīties no epizodēm, kas norādīs uz to, ka pirmajā vietā ir partiju savstarpējie kašķi un prioritātes, nevis profesionālisms, – uzskata Ināra Mālniece. – Valdības veidošanas process, šoreiz varbūt pat asāk nekā citkārt, parādīja atsevišķu cilvēku lielo varaskāri, ambīcijas, ar to es domāju ārlietu ministra posteni. Taču, ja distancējas no tā, ka partiju vēlēšanu sistēma ir viens no lielākajiem iemesliem, kāpēc mūsu valsts pa šiem 20 gadiem ir nonākusi tik nožēlojamā stāvoklī, tad vilšanās izjūtai man it kā nebūtu pamata, jo pie varas ir tā partija, par kuru balsoju. Iespējams, ir jāmaina valsts galvenais likums. Nesaprotu, kāpēc tas ir tik neaizskarams kā „Indijas svētā govs". Igaunija pirms 20 gadiem to izdarīja, un tai ir pavisam citi panākumi nekā mums. Satversmi jau sen vajadzēja grozīt un pielāgot to mūsdienām. Taču jebkurā gadījumā valdībai novēlu: lai veicas, bet Valdim Dombrovskim – lielu izturību.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px