Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Grūtais izdzīvošanas laiks

Redakcija

Autors • 18.12.2009.

Burtu lielums

12. decembra laikrakstā publicējām ieskatu redakcijas rīkotajā diskusijā ar novadu pašvaldību vadītājiem, stāstījām par „Stara" iecerēm arī nākamajā gadā redzeslokā paturēt visus piecus novadus, stāstot par to, kas notiek ne tikai Madonas, bet arī Cesvaines, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu novadā, kas internetā izraisīja dažādas lasītāju atsauksmes – gan pozitīvas, gan kritiskas. Kā informējām, ar Ērgļu novada domes priekšsēdētāju Guntaru Velci tikāmies dažas dienas vēlāk, un arī viņam, protams, bija savs viedoklis.

– Arī mēs esam par sadarbību ar „Staru". Mūsu nostāja ir sniegt informāciju par Ērgļu novada aktualitātēm visiem, kas vien to ņem pretī un ir ar mieru publicēt. Jāņem taču vērā, ka situācija pēc administratīvi teritoriālās reformas ir mainījusies. Tēlaini izsakoties, tagad mēs esam vieni paši, kā saka, draugu nav, un katram novadam ir jācīnās par savu izdzīvošanu, – spriež Guntars Velcis. – Tas laiks ir beidzies, kad mūs kāds meklēja, par mums iestājās un interesējās. Ir sācies grūtais izdzīvošanas laiks, kad katram novadam ir jāapliecina sava dzīvotspēja. Bet informācijas jomā tas brīdis, kad būtu jāsacenšas, kurš ir labāks, kuram informāciju par aktuāliem, iedzīvotājus interesējošiem notikumiem sniegt, bet kuram ne, vēl nav pienācis. Tas, kas šajā ekonomiskajā situācijā spēs izdzīvot, arī publicēs un izdos savus preses izdevumus. Arī Ērgļu novadā reizi mēnesī iznāk „Ērgļu Ziņas", bet operativitātes ziņā tās nekonkurē ar „Staru", kas tiek izdots 3 reizes nedēļā.

Ērgļu novada domes priekšsēdētājs „Staru" vispirms izlasa internetā.
– Tā es ātrāk uzzinu, kādi notikumi Ērgļu novadā ir saistījuši „Stara" žurnālistu uzmanību. Kaut arī interneta versijā materiāli netiek publicēti pilnībā, tomēr arī šādā veidā ir iespējams gūt pietiekami plašu ieskatu par to, kas notiek arī pārējos bijušā Madonas rajona novados, – uzsver Guntars Velcis. – Par turpmāko sadarbību runājot, man ir arī konkrēts ierosinājums. Lai no novadu pašvaldībām „Stars" saņemtu profesionālā līmenī sagatavotu informāciju, redakcija varētu noorganizēt mācību semināru. Tagad jau ir ļoti plašas projektu pieteikšanas iespējas, vajag tikai papētīt, varbūt tādu mācību rīkošanai var piesaistīt arī ES līdzekļus.

Un droši vien jāvienojas par konkrētiem cilvēkiem, kuri sadarbosies ar „Staru", jo latvietis pēc savas dabas ir kautrīgs, un ne viens vien klusībā nodomā: nu, kā es tā rakstīšu, ja neviens neliek un neprasa…

Bet attiecībā uz „Staru" varu piebilst vēl to, ka jūs daudzu gadu garumā esat mācējuši noturēties virs ūdens, pratuši piesaistīt un noturēt savu lasītāju uzmanību. Acīmredzot jūsu rakstīšanas stils ir pieņemams lasītājiem. Šai ziņā es jūs nedaudz apbrīnoju, ka jums ir izdevies uzķert to nervu, kas tuvs lasītājiem, jo ne visiem izdevumiem tas bijis pa spēkam, ne visi izdevumi šajos laikos spējuši izdzīvot, bet jums tas ir izdevies.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px