Turpinot tēmu par Saeimas konceptuāli atbalstītajiem grozījumiem Pilsonības likumā, kas dotu tiesisku pamatu atņemt Latvijas pilsonību kara noziegumus atbalstošām personām, viedokli lūdzu izteikt Cesvaines apvienības pārvaldes vadītāju Vilni Špatu un Madonas pilsētas pārvaldnieku Gunti Ķeveri.
Cīnās arī par mums
– Domāju, ka tiem, kuri atbalsta karadarbību un ir dubultpilsonība, tā būtu jāatņem, it sevišķi, ja pilsonība piešķirta par kādiem nopelniem, piemēram, lielām investīcijām, – uzskata Vilnis Špats. – Man gan vienmēr licies jocīgi, ka, ieguldot investīcijas, var tikt pie pilsonības vai saņemt augstākos valsts apbalvojumus. Tas ir pilnīgs absurds! Arī runājot par Krievijas miljardieriem Madonas novadā, var tikai pabrīnīties. Plaši ir izskanējis Pjotra Avena vārds (viņam vismaz ir saknes Latvijā), bet ir vēl viens Gaiziņa pusē, kuram atšķirībā no P. Avena iepriekš nav bijis nekādas saistības ar mūsu valsti un kura atvases, kā stāsta cilvēki, atklātā tekstā pasaka – patlaban tēvam pieder šis zemesgabals, bet drīz piederēs visa Latvija… Tā ir cūcība, ka šādiem cilvēkiem ļauj Latvijā izvērsties un iegādāties lielus īpašumus, neraugoties uz viņu lojalitāti un naudas izcelsmi. Pēc attieksmes pret notikumiem Ukrainā, kur notiek reāls karš, arī var spriest par katra lojalitāti pret cilvēciskām vērtībām. Ukraiņi jau necīnās tikai par savas valsts brīvību un neatkarību, viņi cīnās arī par mums un visu Eiropu. Ne jau velti viņiem ir tāds atbalsts.
Nevar palikt nesodīti
– Nezinu, cik efektīva varētu būt pilsonības atņemšana, bet tas, ka jāvēršas pret tiem, kuri atbalsta karu, ir viennozīmīgi. Nupat ar šausmām skatījos sižetu, ko krievi atļaujas darīt Vācijā, rīkojot demonstrācijas Krievijas atbalstam.
Ja jau Krievija ir tik forša valsts, kāpēc jādzīvo ES – vajag braukt uz Krieviju un tur priecāties! – pauž Guntis Ķeveris. – To pašu varu teikt arī attiecībā uz Latvijā dzīvojošajiem krievvalodīgajiem, kuri ir par Putinu, – ja jau Latvija ir tik slikta, kāpēc te jādzīvo? Katrā ziņā tā nevarētu būt, ka par tādiem izgājieniem, tautas musināšanu, kūdīšanu tikai pakratītu pirkstu. Krievijas karavīri Ukrainā taču dara prātam neaptveramas lietas, zemiski ņirgājoties par neaizsargātiem cilvēkiem un tos nogalinot. Tā ir lielākā nežēlība, tas ir genocīds pret cilvēci. Arī tie, kas pauž tam atbalstu, nevar palikt nesodīti. Pie tam soda mēram ir jābūt tādam, kas ierobežotu viņu darbību un biznesa attīstību. Es arī brīnos, kā Latvijā dzīvojošie cilvēki, kuriem ir pieejama objektīva informācija, var kaut ko tādu atbalstīt.
13.04.2022.