1. jūnijā aprit gads kopš iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām, kad pilsētu un novadu domēs tika ievēlēti jauni deputāti un atkārtoti vēlētāju uzticību saņēma arī daudzi līdzšinējie domnieki. Viedokli, kāds bijis šis gads, lūdzu izteikt Varakļānu novada domes priekšsēdētāju Māri Justu un Ērgļu novada domes priekšsēdētāju Guntaru Velci.
Viss notiek!
– Vai tiešām ir pagājis jau gads? Tik ātri tas paskrējis, ka nebiju par to pat iedomājies. Šajā laikā esam izdarījuši daudzas lietas, tāpat veicam pašvaldības funkcijas, visas iestādes strādā, un visur kaut ko mēģinām arī uzlabot un sakārtot. Esam pabeiguši īstenot arī vairākus projektus, kā, piemēram, esam izbūvējuši peldbaseinu, – uzsver Māris Justs. – Patlaban ļoti aktīvi darbi noris arī skvērā, kā arī šogad ir uzsākta divu daudzdzīvokļu māju siltināšana jeb – citiem vārdiem –
Varakļānos viss notiek, apzaļumojam teritoriju, sakopjam pilsētu, strādājam. Salīdzinājumā ar iepriekšējo periodu ir samazinājies deputātu skaits. Pirms tam to bija trīspadsmit, bet tagad strādā deviņi deputāti. Arī sastāvs ir nedaudz mainījies, taču, kā jau mazpilsētā, aktīvākie cilvēki cits citu labi pazīst neatkarīgi no tā, ir vai nav deputāti, jo viņi iesaistās visu aktuālo jautājumu apspriešanā. Domē strādājam saskaņoti, vismaz pagaidām spējam rast kompromisu un vienoties par visām lietām bez īpaši lieliem strīdiem un asumiem.
Vienoti nebijām
– Šajā laikā ir gājis visādi. Var teikt, ka pēc pagājušā gada vēlēšanām nosacīti mums ir gan pozīcija, gan opozīcija. Viens saraksts nobloķējās un nemitīgi rakstīja sūdzības uz ministrijām un citām institūcijām par dažādām formālām lietām, līdz ar to diezgan daudz laika tika patērēts, rakstot uz tām atbildes, – atzīst Guntars Velcis. – Taču, no otras puses, katrā lietā ir arī savs labums: viss, kas nenobeidz, padara mūs stiprākus. Turklāt tur neko nevar darīt, tāds jau „parlamentārais" darbs, tikai miniatūrā izpildījumā, ir arī novados. Katrā ziņā vienoti nebijām, un acīmredzot arī tagad tādi vēl īsti neesam. Katram ir savas domas, savs skatījums, bet atmosfēra pēc viena deputāta mandāta nolikšanas gan ir kļuvusi nedaudz mierīgāka. Esam iecerējuši remontēt bērnudārzu, asfaltēt ielas un veikt citus darbus. Lielie projekti tika īstenoti laikos, kad bija liela naudas plūsma. Tagad ir nedaudz jāpiebremzē un, kā saka, jādzīvo mierīgāk. Ļoti daudz ir uzturēšanas darbu. Arī birokrātija nav mazinājusies, vairāk ir jāgatavo dokumentu. Acīmredzot ministrijās nav tik daudz naudas, ko dalīt, varbūt tāpēc ir jaunas nostādnes, jāaizpilda dažādas anketas un jāraksta citas lietas. Godīgi sakot, tagad ir daudz vairāk „papīra darbu".
Autore: ŽEŅA KOZLOVA