Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Eiropas Savienības tirdzniecības komisārs

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 08.10.2020.

Burtu lielums

Eiropas Parlaments trešdien Eiropas Savienības tirdzniecības komisāra amatā apstiprināja Valdi Dombrovski, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieku, bijušo LR Ministru prezidentu. Viedokli par Eiropas Parlamenta lēmumu lūdzu izteikt Varakļānu novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Māri Justu un Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāju Artūru Portnovu.

Uzticēts vēl nopietnāks amats
– Šis amats ir viens no augstākajiem Eiropas Parlamentā. Valdim Dombrovskim gan ir jau komisāra darba pieredze, tikai citā jomā. Viņa pārraudzībā savulaik bija enerģētikas jautājumi, bet tirdzniecības komisāra amats, protams, ir vēl nopietnāks, – akcentē Varakļānu novada pašvaldības vadītājs Māris Justs. – Taču jebkurā gadījumā ir gandarījums un arī lepnums par to, ka mums Latvijā ir šādi cilvēki, kuri veiksmīgi darbojas arī Eiropas Savienības institūcijās un ir pierādījuši sevi.
Es domāju, ka viegls šis darbs nav, pie tam, šajā situācijā, manuprāt, būs arī ļoti politizēts, bet Latvijai tas nenoliedzami ir ļoti pozitīvi, ka mums ir šāds pārstāvis Eiroparlamentā.
Šobrīd darbojoties politikā, pats galvenais ir saglabāt godaprātu, spēju būt objektīvam, un pietiek arī ar to, lai pildītu šādus amatus. Sliktāk ir tad, ja tā nenotiek un šīs normas tiek pārkāptas.

Kā valsts varam lepoties
– Manuprāt, mums ar šādiem latviešiem ir jālepojas, varbūt pat neieslīgstot detaļās un neanalizējot kādas citas viņu prasmes. Tas, ko Valdis Dombrovskis, darbojoties EK komisijā un citās institūcijās, ir sasniedzis, kā sevi parādījis, ir vērtējams ļoti pozitīvi, – atzīst Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītājs Artūrs Portnovs. – Kandidējot uz šo amatu, arī uzklausīšanas process noritējis veiksmīgi – Valdis Dombrovskis zinoši, profesionāli, pārliecinoši atbildējis uz visiem uzdotajiem (tai skaitā neērtajiem) jautājumiem. Es domāju, ka mēs kā valsts esam tikai ieguvēja, ka mums ir tāds pārstāvis ES institūcijās, līdzīgi kā visā plašajā pasaulē, kur mūsu valsts labā darbojas daudz Latvijas inteliģences pārstāvju, arī tie, kuri savulaik bija spiesti doties trimdā, tāpat viņu pēcnācēji, kā, piemēram, Vaira Vīķe-Freiberga. Tas vairo Latvijas kā brīvas, demokrātiskas valsts atpazīstamību, un par to, ka mums ir cilvēki, kuri par Latviju tur rūpi, varam būt tikai priecīgi.



09.10.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px