Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

E. Sprūdža centieni meklēt risinājumus pašvaldību pārvaldības uzlabošanai Latvijā

Redakcija

Autors • 07.09.2012.

Burtu lielums

VARAM ministra E. Sprūdža centieni meklēt risinājumus pašvaldību pārvaldības uzlabošanai Latvijā, tai skaitā rosinot vēl pirms pašvaldību vēlēšanām vienoties par pašvaldību deputātu skaita samazinājumu, ir saistījuši sabiedrības uzmanību. Viedokli par ministra iniciatīvu lūdzu izteikt Aronas pagasta pārvaldes vadītāju Andreju Piekalnu un Ērgļu novada domes priekšsēdētāju Guntaru Velci.

Jau tagad nav pārstāvēti
– Ministra E. Sprūdža iniciatīvas (ne tikai šī) nav vērtējamas viennozīmīgi: viedokļi atšķiras. Arī es esmu gatavs ar ministru diskutēt par iecerētajām izmaiņām. Lielo pašvaldību vadītāji it kā tās atbalsta, savu nostāju pamatojot ar to, ka domi lielā deputātu skaita dēļ ir grūtāk vadīt un ieilgušo diskusiju dēļ – arī pieņemt lēmumus. Bet varbūt vispirms būtu jāatsakās no personīgajām ambīcijām un jāpamaina vadības stils? Varbūt lēmumi, kas nāk lēnām, tomēr ir labāki, izsvērtāki un pārdomātāki? – spriež Andrejs Piekalns. – Katrā ziņā, lemjot par deputātu skaita samazināšanu, ir jāizvērtē situācija katrā novadā. Jāņem vērā, ka tādos novados kā Madonas deputātu skaits salīdzinājumā ar situāciju pirms 2009. gada pašvaldību vēlēšanām jau tā būtiski samazinājās un Madonas domē nebūt nav pārstāvēti visi pagasti. Ja deputātu skaitu samazinās, to pārstāvniecība vēl vairāk saruks. Turklāt, ja grib samazināt deputātu skaitu novados, tad to vajadzētu darīt arī attiecībā uz Saeimu, piemēram, deputātu skaitu samazinot no 100 uz 70.

No skaita nav atkarīgs
– Manuprāt, deputātu skaita samazināšana nekādas lielas sekas nevarētu atstāt. Nedomāju, ka būtiska loma ir arī tam, vai novada domē tiek ievēlēti pārstāvji no visiem tajā ietilpstošajiem pagastiem. Ja cilvēkam nav godaprāta un vēlmes, kā saka, strādāt tautas labā, tad nav nozīmes, ko viņš pārstāv vai nepārstāv. Ja domāsim par pagastu pārstāvniecību, tad tas visu vēl vairāk sadrumstalos un vispār būs grūti ko labu izdarīt, – uzskata Guntars Velcis. – Novadā ir jāstrādā kopīgas lietas labā, nevis katram pa sevi. Dzīve novadā nav atkarīga no deputātu skaita. Katrā ziņā es neko sliktu šajā ministra iniciatīvā nesaskatu, un, kā jau minēju, deputātu skaitu nevajadzētu saistīt ar pagastu pārstāvniecību. Vislabāk pagasta intereses novada domē var aizstāvēt iniciatīvas grupas, kas strādā efektīvāk, kā tas, piemēram, ir Holandē.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px