Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Datu aizsardzības regulas piemērošana

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 27.09.2018.

Burtu lielums

Kopš ES Vispārējās datu aizsardzības regulas piemērošanas (spēkā stājās 25. maijā) ir pagājušas vairāk nekā 100 dienas, bet joprojām ir diezgan daudz neskaidrību. Ir gan pamatotas sūdzības (Datu valsts inspekcija pirmajās simt dienās ir saņēmusi 20 datu aizsardzības pārkāpumu paziņojumus), gan arī daudz pārspīlējumu un pārpratumu. Viedokli par datu aizsardzības regulas piemērošanu lūdzu izteikt Ošupes pagasta pārvaldes vadītāju Aigaru Šķēlu.

Daudz arī pārspīlējumu
– Manā skatījumā, kaut kāda datu aizsardzība, protams, ir vajadzīga, bet arī līdz šim situācija šai ziņā nemaz tik slikta nebija, nevienam nepamatoti dati jau netika izpausti. Turpretī tagad reizēm pat šķiet, kāpēc mēs vispār esam pagasta pārvaldē, ja tad, kad cilvēki mums jautā, ievērojot regulu, neko jau nedrīkstam teikt. Katrā ziņā daudz kas tiek pārspīlēts, – uzsver Aigars Šķēls. – Nu kaut vai attiecībā uz apsveikumu publicēšanu jaunajām ģimenēm pagasta periodiskajā izdevumā „Klānu Vēstis", kad cilvēku vārdus vairs nedrīkstam minēt, tātad apsveikt varam tikai vīrieti un sievieti, kuri uzsākuši kopīgu dzīvesceļu. Droši vien pašvaldība ar bērniņa piedzimšanu arī var sveikt tikai pilsoni x un pilsoni y, kuru ģimenē piedzīvots šāds priecīgs notikums.
Cerams, ar laiku šādi pārspīlējumi tomēr tiks novērsti. Pagaidām arī lektoru viedokļi, skaidrojot Datu aizsardzības regulu, atšķiras. Apsveikumi jubilejās un citos dzīves svarīgos brīžos ir vienkāršākie piemēri, bet tā traucē risināt arī praktiskas lietas.
Nu kaut vai pieņemsim, ka „Latvijas valsts meži" ir pasūtījuši projektēšanu meža grāvim vai meža ceļam, vai kā tagad – Zemkopības ministrijas Nekustamie īpašumi veic Meirānu kanāla projektēšanas darbus, kad projektētājiem tas viss ir jāsaskaņo ar citiem īpašniekiem. Līdz šim projektētāji, lai iegūtu šo īpašnieku koordinātas, griezās pie mums. Nepieciešamības gadījumā pagasta pārvaldē saorganizējām ieinteresēto pušu tikšanos, lai vienā piegājienā visi nepieciešamie dokumenti tiktu sakārtoti. Tas visiem (arī tautsaimniecībai) nāca tikai par labu. Bet tagad to mēs, ja negribam iekulties nepatikšanās, nedrīkstam darīt.
Sarežģījumus laukos piedzīvo arī iedzīvotāji, galvenokārt pensionāri, kuriem nav e-pasta adreses un nekad tās arī nebūs. Līdz šim AS „Madonas ūdens" rēķini drukātā formātā tika atvesti uz pagasta pārvaldi, kur tos katrs varēja saņemt, bet tagad, saņemot rēķinu pa pastu, ir jāmaksā papildus. Un ne tikai par ūdeni, bet arī par atkritumiem, elektrību un citiem komunālajiem pakalpojumiem, tātad katru mēnesi rēķinu piegāde papīra formātā vien iedzīvotājiem izmaksā kādus piecus sešus eiro. Un tas arī ir Datu aizsardzības regulas piemērošanas rezultāts.


28.09.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px