Šonedēļ Saeimas deputāte (bijusī partijas „Latvijas un Ventspilij" biedre) Dana Reizniece-Ozola (ZZS) izplatīja paziņojumu, ka, ņemot vērā ASV noteiktās sankcijas, Aivaram Lembergam („Latvijai un Ventspilij") ir jāaiziet no politikas. Viedokli par D. Reiznieces-Ozolas aicinājumu lūdzu izteikt Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu un Madonas novada domes priekšsēdētāju Agri Lungeviču.
Cīņa par varu
– Skaidrs ir viens – pašlaik notiek ļoti nežēlīga cīņa par varu. Publiskajā telpā paši politiķi izsakās, ka bijuši ASV un visu sarunājuši. Tas tomēr ir nožēlojami, ka paši savā valstī demokrātiskā ceļā netiek galā ar A. Lembergu un lūdz palīdzību draugiem ārzemēs, – atzīst Vilnis Špats. – Diemžēl šajā situācijā cietīs ne tikai Zaļo un Zemnieku savienība, bet arī pārējie. Tagad dienaskārtībā ir ne tikai Rīgas domes atlaišana. Par to tiek runāts attiecībā arī uz Ventspili. Tad jau varbūt valstī jātaisa apvērsums, līdzīgi kā 1934. gadā. Jāpadzen vēlētās pašvaldību domes un jāieceļ pārvaldītāji. Dzīvē gan parasti ir tā, ka tiem, kas tagad dur dunci mugurā, tas viss nākamajās vēlēšanās nāk atpakaļ. Katrā ziņā neesmu nekāds Lemberga draugs, bet man nepatīk process, kā tas viss notiek.
Būtu jānorobežojas
– Es augstu vērtēju Danu Reiznieci-Ozolu un cienu viņas viedokli. Manuprāt, ir acīmredzamas lietas, kas raksturo Aivaru Lembergu. Viņu mēs nevaram saistīt ar Latvijas politisko eliti, un viņam tajā nebūtu jāatrodas. Daudzās pasaules valstīs politiķis pat pie nelielas šaubu ēnas noiet no skatuves, bet šajā gadījumā mēs varam runāt par milzīgu šaubu ēnu un vēl daudz ko citu. Tā ka es viennozīmīgi uzskatu, ka Danai Reizniecei-Ozolai ir taisnība. Arī viņam pašam, tas, būtu jāsaprot un ar pašcieņu no politikas jāaiziet, – akcentē Agris Lungevičs. – Protams, skaidrs arī tas, ka pret Lembergu vērstās sankcijas skars visu valsti, un, ja Latvijas valdībā ir cilvēki, kas to noorganizēja atriebības dēļ pret Lembergu, tad ir jautājums – kā viņi ir palīdzējuši Latvijas valstij, bet tas lai nu paliek uz viņu sirdsapziņas. Bet attiecībā uz Lembergu – es absolūti no tā visa norobežojos. Latvijas Zemnieku savienībā esmu jau 15 gadu, bet nekad neesmu ticies ar viņu. Viņa ietekmi LZS kā reģionālās nodaļas vadītājs arī neesmu jutis. Es, protams, to nevaru teikt attiecībā uz Saeimu, bet mani kā ierindas biedru un arī pašvaldības vadītāju viņa ietekme nav skārusi. Arī pašvaldību vēlēšanās priekšvēlēšanu kampaņu Madonā LZS nefinansē vispār. To finansēju es un Madonas nodaļas biedri. Tā ka arī šajā ziņā ietekmes nav bijis.
20.12.2019.