Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

“Covid 19” atkal aktualizējies

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 21.07.2022.

Burtu lielums

Vasara vēl tikai pusē, bet laboratoriski apstiprināto jaunu „Covid-19" gadījumu skaita ziņā esam sasnieguši aprīļa līmeni, un nu jau ir vairāk nekā 1500 un pat 2000 inficēto diennaktī. Viedokli, vai pārāk strauji netika atcelti gandrīz vai visi pirms tam noteiktie ierobežojumi un vai nav atkal „jāpievelk groži", viedokli lūdzu izteikt Varakļānu novada domes priekšsēdētaja vietnieci Janīnu Gruduli.

Vairāk būtu jāpiesargājas pašiem
– Jā, tāds iespaids, spriežot pēc konstatētajiem inficēšanās gadījumiem, arī rodas – it kā visi no saites būtu norāvušies. Protams, ir vasara, jauks laiks, atvaļinājumi, līdz ar to lielus riskus rada ceļošana. Varbūt vairāk vajadzēja ierobežot tieši ceļojumus ārpus valsts. Mācību gads tuvojas, un tas viss ļoti negatīvi uz to var atsaukties, ja inficēšanās temps neapstāsies vai vismaz būtiski nemazināsies, – atzīmē Janīna Grudule. – Turklāt tagad parādās arī citi vīrusi, kā vasaras gripa, tāpat bērniem ir dažādas saslimšanas. Ja slēgs bērnudārzus un citas iestādes, tas atkal ļoti negatīvi ietekmēs visu mūsu ikdienu. Vecāki nevarēs iziet darbā, bet kā lai izdzīvo pie tik liela cenu kāpuma? Visiem taču ļoti svarīgi strādāt, pelnīt naudu. Diemžēl cipari vasaras vidū paliek aizvien lielāki, acīmredzot cilvēki tomēr slimo. Labi, ka salīdzinoši vieglā formā, lai gan ir arī smagi saslimšanas gadījumi, kad jāārstējas slimnīcu intensīvajās nodaļās.
Katrā ziņā katram pašam būtu vairāk jāsargājas, jo saslimst arī vakcinētie. Droši vien bez vajadzības nevajadzētu nekur iet, bet laikam jau mūs nekas nevar izmācīt. Patlaban daudzviet notiek daudz pasākumu, novadu, pilsētu un pagastu svētki, mūzikas festivāli, un vasara ir arī kapusvētku laiks. Aktivitāšu tik tiešām ir daudz, tās tiek organizētas ar lielu sparu, un varbūt tāpēc ir arī tāds iznākums. Iespējams, daļēji to ir sekmējis arī lielais karstums, tāpat bēgļu plūsma. Precīzas informācijas jau nav –
kā tas ietekmē un vai kāds viņus pārbauda, bet viņi jau daudz braukā – bez ierobežojumiem kārto dokumentus, noformē finansiālās palīdzības un pabalstu piešķiršanu.
Varakļānu novada pašvaldības vadītāja vietniece atzīst, ka varbūt pareizāk dara tās iestādes, kas joprojām apmeklētājus pieņem pēc pieraksta vai komunicē attālināti, dažas dienas atvēlot saziņai arī videokonferences režīmā, bet klātienē tiekas tikai tad, ja citādi nevar.
– Katrā ziņā iedibināto režīmu, sākoties un izplatoties pandēmijai, tik strauji, nevajadzēja pārtraukt.
Bija taču iestrādnes, arī iedzīvotāji pie tāda apkalpošanas režīma bija pieraduši. Nāks rudens, ziema, un visticamāk saslimstības rādītāji nemazināsies, drīzāk palielināsies. Negribētos, lai atkārtojas iepriekšējā gada pieredze, kad tika noteikts tik daudz ierobežojumu, bet to grūti prognozēt, – uzsver Janīna Grudule.

22.07.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px