Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Bez salūta

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 29.12.2020.

Burtu lielums

Tuvojoties gadumijas svētkiem, pašvaldībām ir aizliegts rīkot Jaungada uguņošanu. Viedokli par pieņemto lēmumu, to, ka Jaunais gads arī Madonā būs jāsagaida bez tradicionālās krāšņās uguņošanas Saieta laukumā, lūdzu izteikt Madonas pilsētas pārvaldnieku Gunti Ķeveri.

Vienu gadu – bez salūta!
– Tas bija sagaidāms lēmums. Inficēto skaits nekrītas ne valstī kopumā, ne arī Madonas novadā. Mēs gan šogad Jaungada uguņošanu, sākoties „Covid-19" pandēmijas otrajam vilnim, arī neplānojām, bet bija pašvaldības, kuras tam gatavojās un jau izvēlējās konkrētas pirotehnikas firmas, līdz ar to valdība, baidoties no lielas drūzmēšanās, arī pieņēma šādu lēmumu. Es uz to skatos pozitīvi, – atzīst Guntis Ķeveris. – Turklāt situācija neuzlabojas, slimība tāpat klejo un turpina izplatīties. Arī mūsu novadā ir piedzīvots pirmais gadījums, kad ar kovidu inficētais aizgājis aizsaulē. Bet uguņošana, kā zināms, piesaista cilvēku tūkstošus, tāpēc šoreiz lai izpaužas privātie. Uzņēmēji un arī paši iedzīvotāji savos īpašumos salūtu var šaut atsevišķi, tas netiek liegts. Tāpēc iztiksim vienu gadu bez salūta! Ir jāpiesargājas, jo, kā minēja mediķi, viens ir sanākšana lielā barā un inficēšanās risks, bet nedod Dievs, ka šajā situācijā kāds vēl gūst smagu traumu un ir nepieciešams hospitalizēt. Mediķi jau tā ir pārslogoti.
Vaicāts, vai, kovidam atkāpjoties, Jaungada salūts Madonā atkal varētu priecēt simtiem cilvēku, Madonas pilsētas pārvaldnieks atbildēja apstiprinoši: – Uguņošana, Jaungada sagaidīšanas pasākums Saieta laukumā ir tradīcija daudzu gadu garumā. Nodokļu maksātāji Madonas novadā ir pelnījuši šādu iespēju sagaidīt Jauno gadu kopā. Es domāju, ka tas ir jau tā iegājies, ka lielai daļai pat grūti iedomāties, ka Vecgada vakarā pulksten 23 vairs nebūtu jādodas uz Madonas centrālo laukumu.
Protams, šogad ir jāņem vērā epidemioloģiskā situācija valstī, jārespektē valdības lēmumi un jāatturas no lieliem masu pasākumiem, bet tad, kad pandēmija beigsies un atgriezīsies ierastais dzīves ritms, kāpēc gan svētku uguņošanu nerīkot? Katrā ziņā nav šaubu par to, ka kopīga svētku izjūta mums visiem ir vajadzīga. To rada gan pilsētas svētki, gan lielās egles iedegšana, gan Jaungada sagaidīšana, gan citi pasākumi. Ja cilvēkiem kopīga jaunā gada sagaidīšana nebūtu tik svarīga, tad uz Saieta laukumu tik daudz cilvēku ne tikai no Madonas pilsētas, bet arī no visa novada nenāktu un nebrauktu.
Doties ārpus mājas brīvā dabā jau ir ļoti svarīgi. Tas labi redzams arī tagad visās atpūtas vietās, kur ir atļauts kaut ko darīt, kā, piemēram, Smeceres silā, Priežu kalniņā, kur pat rindā jāstāv, lai tikai no kalna nošļūktu. Tā jau nebūs, ka mājās būs jādzīvo un jāsvin svētki katram atsevišķi mūžu mūžos.


30.12.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px