Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Bēgļu uzņemšanu Latvijā

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 17.09.2015.

Burtu lielums

Vakar uz ārkārtas sēdi sanāca valdība, lai vienotos par papildu bēgļu uzņemšanu Latvijā, neraugoties uz to, ka Saeimā izskatīšanai komisijās ir nodots likumprojekts, kas paredz, ka Saeima lemj par bēgļu un patvēruma meklētāju uzņemšanu Latvijā. Viedokli, kam tomēr tas būtu jāizlemj – Saeimai vai valdībai, lūdzu izteikt Lubānas novada domes priekšsēdētāju Tāli Salenieku un Dzelzavas pagasta pārvaldes vadītāju Andreju Jankovski.

Vienoties būs grūti
– Viennozīmīgi atbildēt, kā būtu labāk un kam šo lēmumu vajadzētu pieņemt, ir grūti, jo arī Saeimai nebūs viegli izkristalizēt savu pozīciju. Ir opozīcija, kas, protams, pateiks „nē". Automātiski „pret" droši vien būs arī NA, līdz ar to atklāts ir jautājums, cik būs to deputātu, kuri varēs diskutēt un pieņemt atbildīgu lēmumu, izvērtējot visus aspektus. Vienoties būs grūti, var aiziet līdz valdības krišanai, – uzskata Tālis Salenieks. – Bet, protams, valstij kaut kādas saistības ir jāuzņemas un jārespektē ES viedoklis, taču arī līdz bezgalībai bēgļus uzņemt nevaram. Neizskatās jau, ka konflikti arābu valstīs varētu beigties, līdz ar to arī bēgļu plūsma ar katru gadu tikai palielināsies, tāpēc mums visam tik viegli nevajadzētu piekrist. Mēs jau visām Eiropas prasībām esam tādi piekāpīgi. Jāņem arī vērā, kādos apstākļos cilvēki dzīvo Latvijā. Cilvēki nav apmierināti arī ar pabalstiem, kurus paredzams izmaksāt bēgļiem, jo vietējiem tie ir minimāli. Katrā ziņā bēgļu uzņemšana lielā skaitā ir komplicēts un smagi risināms jautājums.

Liels izaicinājums
– Masveida bēgļu pieplūdums ES ir radījis ļoti sarežģītu politisko situāciju. Mēs dzīvojam laikos, kad notiek liela tautu staigāšana. Cilvēki atstāj savu dzimteni, ierasto vidi, dzimtās mājas un to dara ne jau prieka pēc. Bet, no otras puses, nav izslēgts, ka šī situācija ir mākslīgi radīta, lai Eiropā iepludinātu arī tai nelojālus spēkus un varētu īstenot kādus atriebības plānus, – uzsver Andrejs Jankovskis. – Tiem, kas patiešām ir nonākuši nelaimē, mums cilvēcīgi būtu jāpalīdz. Mums ir jābūt solidāriem ar visu Eiropu, bet jāņem vērā, ka bēgļu mērķis jau nav Latvija. Bēgļu lielais pieplūdums ir sašķēlis ES valstis, viedokļi krasi atšķiras. Tas ir liels izaicinājums gan visai Eiropai, gan Latvijai, tāpēc man šķiet, ka to, kā mums rīkoties šajā situācijā, vajadzētu izlemt Saeimai, jo tas ir ļoti svarīgs politisks lēmums un atbildība par to, lai, lielā skaitā iepludinot bēgļus, starp citām tautām mēs nepazustu vispār, būtu jāuzņemas Saeimai.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px