Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Balsu pirkšana

Redakcija

Autors • 17.10.2014.

Burtu lielums

Pagājušajā svētdienā LTV1 raidījumā „De facto" tika rādīts sižets, kurā izskanēja informācija, ka vēlētāji uz Latgales vēlēšanu iecirkņiem, lai nobalsotu tieši par 4. sarakstu („Vienotība") un pievilktu plusu 3. numuram (Dzintaram Zaķim), vesti ar autobusiem no Ērgļiem un citām pašvaldībām. Pēc raidījumā izskanējušās informācijas – par vienu balsi samaksāts no pieciem līdz pat 20 eiro un maksāts ticis arī Vestienā. Komentēt raidījumā publiskoto informāciju lūdzām Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Andreju Ceļapīteru un Vestienas pagasta pārvaldes vadītāju Artūru Vīli-Bērziņu.

„Pagaidīsim izmeklēšanas beigas"
– Šī informācija man ir jaunums, jo minēto raidījumu netiku redzējis. Pašlaik arī vairīšos plašāk komentēt šo situāciju, jo, kamēr nav gūts apstiprinājums balsu pirkšanai, izvirzīt kaut kādas teorijas un nodoties spekulācijām ir pāragri. Daļa informācijas ir drošības iestādēm, daļa – žurnālistiem, un, kamēr nebūs pilnas ainas, atturēšos no iesaistīšanās prognožu totalizatorā. Ja balsu pirkšanas fakts pierādīsies, jautājumā par atkārtotu vēlēšanu rīkošanu atbilde būs jāgaida no Centrālās vēlēšanu komisijas un tās vadītāja Arņa Cimdara, kam šī situācija ir jāizanalizē un jārīkojas atbilstoši valsts likumdošanai. Emociju iespaidā varam situāciju vērtēt dažādi, taču jāskatās, kā šajā gadījumā paredz rīkoties likums. To, ka uz izmeklēšanas laiku Dzintars Zaķis atkāpjas no „Vienotības" parlamenta frakcijas vadītāja amata, vērtēju kā normālu rīcību, – no plašāka komentāra atturoties, sacīja Andrejs Ceļapīters.

„Vestēnieši nekur nav vesti"
– Minēto „De facto" raidījumu neskatījos. Vispār ikdienā šāda veida raidījumus kā „Degpunktā", „De facto" un tamlīdzīgus, kam ir nelaba pieskaņa, neskatos. Man grūti komentēt to, ka Vestienā kāds būtu organizējis braucienus uz Latgali un mēģinājis uzpirkt balsotājus. 12. Saeimas vēlēšanās Vestienā piedalījās 351 balsstiesīgais, kas ir liels skaits, jo iepriekšējās vēlēšanās vēlētāju skaits vidēji bija par simtu mazāks. Tādēļ domāju, ka no Vestienas neviens nekur nav vests un šī informācija ir tikai kārtējais izdomājums. Pats vēlēšanu dienā visai daudz uzturējos Vestienas centrā un neko aizdomīgu nemanīju, kā arī no iedzīvotājiem šādas informācijas nav bijis. Arī no vietējās vēlēšanu komisijas, novērotājiem un policijas nav saņemtas ziņas par kādiem pārkāpumiem. Mēs – vestēnieši – ar balsu pirkšanu vai pārdošanu nenodarbojamies, – apgalvojumu, ka vestēnieši varētu būt vesti uz Latgali, lai, saņemot samaksu, nobalsotu par kādu konkrētu sarakstu, kā smieklīgu raksturoja Artūrs Vīle-Bērziņš.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px