Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Ārkārtējās situācijas ieviešana

BAIBA MIGLONE

Autors • 05.11.2020.

Burtu lielums

Latvijā pieaugot saslimšanas gadījumiem, „Covid-19" izplatības ierobežošanai valdība otrdien konceptuāli vienojās no nākamās pirmdienas, 9. novembra, ieviest valstī ārkārtējo situāciju, bet gala lēmumu plānots pieņemt šodien. – Kā vērtējat šādu lēmumu, vai tas kopumā varētu uzlabot situāciju valstī? – vakar vaicāju Dzelzavas un Sarkaņu pagasta pārvalžu vadītājam Sandim Kalniņam un Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītājam Artūram Portnovam.

Raugos skeptiski
– Es šādu lēmumu vērtēju ļoti skeptiski. Šaubos, vai tas mūsu gadījumā, ja runājam tieši par situāciju laukos, konkrēti arī Dzelzavas un Sarkaņu pagastā, ir nepieciešams. Ja šāda ārkārtējā situācija tiks izsludināta, laukos ies vēl smagāk. Jau tā vairāki kultūras pasākumi mums ir atcelti. Tāpat lauku skolām ir ierobežotas iespējas nodrošināat skolēniem mācības attālināti, kas saistās ar materiāli tehnisko nodrošinājumu. Tas katrā ziņā atstās iespaidu uz cilvēku dzīvesveidu, – savu viedokli neslēpj Sandis Kalniņš. – Valdība, protams, uz to visu skatās plašākā mērogā un ievieš Latvijā ne tikai mūsu valsts politiku, bet ņem vērā arī Eiropas piededzi. Redzam, ka arī citas valstis, piemēram, Ungārija, jau ir ieviesušas ārkārtējo situāciju. Taču, manuprāt, ar esošajiem ierobežojumiem ir pilnīgi pietiekami. Katram, protams, ir jārūpējas pašam par sevi un savu līdzcilvēku veselību, bet tai pašā laikā jāraugās kritiski uz informāciju, kas izskan publiskajā telpā.

Es uzticos valdībai
– Man kā lauku pagastā dzīvojošam varbūt ir grūtāk izprast to kopējo valsts un galvaspilsētas problēmu, bet es uzskatu, ka ir jāuzticas tiem, kuriem ir uzticēts šo situāciju risināt valstiskā mērogā. Kādam varbūt šķiet apgrūtinoši tas, ka nevaram iet sportot vai uz restorānu, vai vēl kaut ko. Bet jāsaprot, ka visas kopējās sabiedrības labā visiem izpatikt nevar. Man kā vadītājam, kuram jārūpējas par dažādām sociālajām grupām, par visiem cilvēkiem, ir pilnīgi saprotams, ka dažiem cilvēkiem varbūt nākas ciest, kad sanāk rūpēties par tiem, kuri ir mazāk aizsargāti. Tāpēc es uzticos cilvēkiem, kuri lemj par kopējo situāciju valstī – neesmu tik kompetents, lai apšaubītu šos lēmumus, – atzīst Artūrs Portnovs. – Bet mēs jau tagad šeit pagastā tajās iestādēs, kur tas ir iespējams, strādājam attālināti. Durvis ir slēgtas arī pagasta pārvaldei, bet tas nenozīmē, ka mēs nekomunicējam ar iedzīvotājiem – gan sazvanāmies pa telefonu, gan nepieciešamības gadījumā tiekamies klātienē, iesniegumus var atstāt tam domātajā kastītē.


06.11.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px