Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

3 vai 4 partijas?

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 06.10.2022.

Burtu lielums

Pirmdien sākās un šonedēļ turpinājās partiju sarunas par nākamās valdības veidošanu. Jaunā Ministru kabineta aprises joprojām nav skaidras. Viedokli, vai nākamā valdība būtu jāveido trim vai četrām partijām, lūdzu izteikt jaunievēlēto 14. Saeimas deputātu Andreju Ceļapīteru un pārvalžu vadītāju Ļaudonas un Kalsnavas pagastā Artūru Portnovu, kas Saeimas vēlēšanās kandidēja pirmo reizi.

Jāveido četrām partijām
– „Jaunās Vienotības" vadības un sarunas grupas pozīcija ir tāda, lai jauno valdību veidotu četru partiju pārstāvji. Arī es esmu par to, jo domāju, ka tad būs vieglāk strādāt, ātrāk pieņemt lēmumus, vienoties arī par smagām lietām un rast tām risinājumu, – uzskata Andrejs Ceļapīters. – Premjeram gan būs grūtāk, bet viņš pie tā, ka jāsabalansē partiju dažādie viedokļi, ir pieradis. Potenciālie koalīcijas partneri – Apvienotais saraksts un Nacionālā apvienība – ir par trim partijām. No diskusijām televīzijā pat izskatās, ka tie ir gandrīz vai sabloķējušies, runā tikpat kā vienā balsī un izveidojuši mazo koalīciju. Manā skatījumā situācijā, kad ideoloģija atšķiras, pretrunīgos jautājumus var atrunāt un atstāt kaut vai uz nākamo Saeimu. Savukārt deklarācijā būtu jāiekļauj pamatlietas un pie tām tad jāstrādā.
Vaicāts, kur sevi vairāk redz – strādājot parlamentā vai izpildvarā, jaunievēlētais Saeimas deputāts atklāj, ka, protams, parlamentā: – Man tas būs jauns darba cēliens un pieredze, līdz ar to tā vispirms ir jāapgūst. Gribētos jau darboties vairāk ar praktisko darbu saistītās komisijās, kā, piemēram, tautsaimniecības komisijā, bet tas būs atkarīgs no partiju pārstāvniecības sadales.

Komunikācijai jābūt atvērtai
– Es domāju, to ietekmēs tas, kā mūsu valstī pietrūkst visvairāk, proti, atvērta, brīva un tieša komunikācija ar spēju saprast vienam otru bez tā partiju sadalījuma Saeimā un nedomājot, cik nu ministru katrai partijai būs jaunajā valdībā. Ļoti svarīgi būtu formulēt, kas katrai sabiedrības daļai ir vajadzīgs, nevis jākoncentrējas uz varas dalīšanu, – atzīst Artūrs Portnovs. – Pagaidām no partiju sarunām arī grūti saprast, kas tajās iezīmējas un cik katrs ir gatavs paiet pretī. Komunikācijai, kā jau teicu, ir jābūt atvērtai, bez jebkādiem „zemūdens akmeņiem", jo tad varēs saprast, kuru ņemt koalīcijā, bet kuru ne. Katrā ziņā es vienmēr esmu bijis demokrātijas piekritējs un uzskatu – jo vairāk viedokļu un plašāks redzeslauks, jo vieglāk strādāt, lai veiksmīgāk varētu salikt „lielo bildi" kopā, nekā tad, ja redzējums tiek sašaurināts tikai sava burbuļa līmenī.

7.10.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px