Aizvadītajā piektdienā ap pulksten 11 Iļģuciemā kāds 1983. gadā dzimis vīrietis, pielietojot vardarbību, aplaupīja 1956. gadā dzimušu sievieti, taču neilgi pēc tam garāmbraucošs zemessargs palīdzēja vīrieti aizturēt, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijā (VP).
VP skaidroja, ka pēc laupīšanas, neskatoties uz to, ka sievietei sitiena rezultātā tika lauzts deguna kauls, viņa sekoja laupītājam un vērsās pēc palīdzības pie kāda garām braucoša velosipēdista.
Cietusī, sekojot laupītājam, piefiksēja vietu, kurā viņš centās slēpties. Velosipēdists izrādījās zemessargs, un viņš arī palīdzēja notvert laupītāju.
Kad sieviete sekoja garnadzim, viņa redzēja, kā vīrietis no somiņas izņem divus naudas makus un somiņu nomet. Viens no naudas makiem tika atrasts pie vīrieša, bet otrs atradās vietā, kur viņš slēpās.
Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta pirmās daļas, proti, par svešas kustamas mantas nolaupīšanu, ja tā saistīta ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu.
Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par sevišķi smagu noziegumu izdarīšanu. 2018. gadā persona tika atbrīvota no apcietinājuma, kur pavadīja desmit gadus. Noziegums, kuru persona veica 17. jūlijā, nozogot sievietei somiņu un radot miesas bojājumus, tika veikts neizciesta soda laikā, atrodoties policijas kontrolē. Vīrietis nozieguma brīdī bijis alkohola reibuma stāvoklī.
18. jūlijā tiesa aizturētajam vīrietim piemēroja drošības līdzekli -apcietinājumu.
VP izsaka pateicību zemessargam, kurš palīdzēja aizturēt vīrieti un atgūt sievietes personiskās mantas.
22.07.2020.