Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Velosipēdistu ievērībai

Redakcija

Autors • 09.04.2010.

Burtu lielums

Velosipēdu un mopēdu vadītāju dalību ceļu satiksmē regulē Ceļu satiksmes noteikumu 22. nodaļa (no 217. līdz 230. punktam). Tos noteikti, sākoties sezonai, vajadzētu vēlreiz pārlasīt ne tikai tiem, kas gatavojas kārtot velosipēdu vadītāja tiesības, bet arī tiem, kam tiesības sen jau kabatā. Ja satiksmes noteikumu grāmatiņas mājās nav, informāciju viegli atrast arī internetā.

Tajos noteikts, ka braukt ar velosipēdu pa brauktuvi vai nomali atļauts personām, kas nav jaunākas par 12 gadiem, ar mopēdu – personām, kas nav jaunākas par 14 gadiem. Šādā gadījumā velosipēda vadītājam jābūt klāt velosipēda, mopēda vai jebkura mehāniskā transportlīdzekļa vadītāja apliecībai (mopēda vadītājam – mopēda vai jebkura mehāniskā transportlīdzekļa vadītāja apliecībai).

Braukt ar velosipēdu pa brauktuvi vai nomali pilngadīgas personas pavadībā atļauts bērniem, kas nav jaunāki par septiņiem gadiem. Bērniem šajā gadījumā jālieto aizsprādzēta aizsargķivere. Dzīvojamajās zonās un daudzdzīvokļu namu pagalmos bērniem neatkarīgi no to vecuma braukt ar velosipēdu atļauts patstāvīgi.

Velosipēdam jābūt aprīkotam ar bremzēm, skaņas signālu un gaismas atstarotājiem: priekšpusē – baltu, aizmugurē – sarkanu, abos sānos (riteņu spieķos) un pedāļos (priekšpusē un aizmugurē) – diviem oranžiem (dzelteniem).

Velosipēdu un mopēdu vadītājiem pa ceļu atļauts braukt vienā rindā iespējami tuvāk brauktuves (braukšanas joslas) labajai malai. Tālāk uz brauktuves atļauts izbraukt, tikai lai apbrauktu, apsteigtu vai apdzītu.

Par šo satiksmes noteikumu prasību neievērošanu atbildība paredzēta Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149. 211. punktā „Par noteikumu pārkāpšanu, kuri paredz papildu prasības velosipēdu un mopēdu vadītājiem".

Sods – brīdinājums vai naudas sods transporta līdzekļa vadītājam no 5 līdz 20 latiem.



Plāno uzstādīt fotoradarus

Policija atgādina, ka 70% no sastādītajiem administratīvo pārkāpumu protokoliem ceļu satiksmē ir par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

Pavasaris radījis pārgalvību autovadītājos, ko vajadzētu piebremzēt. Tiek plānots uz ceļiem uzstādīt fotoradarus.

Informāciju sagatavoja: DACE JUKĀMA,
Vidzemes reģiona
Kārtības policijas biroja
Prevencijas grupas
vecākā inspektore

 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px