Iestājoties siltākam laikam, iedzīvotāji daudz biežāk vēdina telpas, atverot balkonu durvis un logus. Nereti, izejot no mājokļa, aizmirstam pārliecināties, vai durvis un logi ir aizvērti. To izmanto garnadži, kas īsā laikā iekļūst dzīvokļos un iznes vērtīgas mantas.
Arī nakts laikā, ja atstājat vaļā logus vai balkonu durvis, uz palodzēm un pie durvīm vēlams nolikt kādus priekšmetus, kas krītot radīs troksni. Tas nobiedēs zagli, savukārt mājas saimnieki pamodīsies.
Vecākiem lūgums šos drošības pasākumus pārrunāt ar saviem bērniem un aizliegt bez atļaujas dzīvoklī aicināt nejauši satiktus draugus un paziņas, kas nereti promejot līdzi paņem vērtīgas mantas. Tāpat atgādinājums – nebūt vienaldzīgiem! Gadījumā, ja ievērojat aizdomīgus cilvēkus mājas kāpņu telpā, aizdomīgas darbības kaimiņu īpašumā vai uz daudzdzīvokļu māju balkoniem, zvaniet uz 110 un informējiet policiju!
Esiet vērīgi, saudzējiet un rūpējieties par sava īpašuma drošību!
Autore: DACE JUKĀMA,
VP Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas
vecākā inspektore