VP Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma informēja par 10. februāra pusnaktī saņemto informāciju, ka ugunsgrēks 90 kvadrātmetru platībā izcēlies kādā dzīvojamajā mājā Ošupes pagastā. Notikuma vietā miris mājas iedzīvotājs, 1947. gadā dzimis vīrietis. Par notikušo uzsākts kriminālprocess.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Madonas daļas komandieris Gints Ilva pastāstīja: – Ugunsgrēks bija izcēlies naktī, un, acīmredzot, tas bija samērā vēlu pamanīts, jo, lai gan ugunsdzēsēji ātri un operatīvi ieradās notikuma vietā, māja jau dega pilnā platībā un gandrīz viss jumts bija iebrucis. Gultasvietā tika atrasts miris vīrietis, visticamāk, mājas saimnieks. Pagaidām var uzskatīt, ka ugunsgrēks izcēlies krāsns dēļ.
Viņš arī atklāja, ka turpat Ošupes pagastā iepriekšējā dienā ugunsgrēks dzēsts arī kādā dzīvoklī, kur uz krāsns bija samestas lupatas. Savukārt, kopš nedēļas sākuma, kad iestājies salīdzinoši siltāks laiks, ugunsgrēku kļuvis jūtami mazāk –
pirmdien nav bijis neviena izsaukuma.
Autore: LAURA VOITIŅA