Tuvojoties ogu un sēņu sezonai, iedzīvotāji aktīvāk dodas mežā, bet diemžēl ir gadījumi, kad sēņotājiem un ogotājiem gadās apmaldīties un ar grūtībām atrast izeju no meža masīva. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirknī 26. jūnijā tika saņemta informācija par to, ka 25. jūnijā Madonas novadā, Lazdonas pagastā, sēņojot apmaldījusies pensionāre.
Valsts policijas Vidzemes reģiona vecākā speciāliste Zane Vaskāne norāda, ka Madonas policijas amatpersonas nekavējoties uzsāka sievietes meklēšanu un 27. jūnija rītā kundzi izdevās atrast. Sieviete tika nodota mediķiem.
Situācijās, kad vecāka gadagājuma cilvēki nolemj mežā doties vieni paši sēņot, Valsts policija aicina tuviniekus tomēr doties līdzi. Tā tiktu ne tikai pavadīta kāda kopīga pēcpusdiena, bet arī būtu iespēja parūpēties par viņu drošību.
Ja nu tomēr uz mežu cilvēks dodas viens, policija iesaka paziņot tuviniekiem, uz kuru vietu konkrēti dosies, pēc iespējas precīzāk informēt tuviniekus par to, kas atrodas konkrētās vietas tuvumā (autobusa pietura, mājas, upes, tilti, kāds ceļš, kurš kilometrs, kurā ceļa pusē esat iegājuši mežā), lai apmaldīšanās gadījumā, paziņojot policijas darbiniekiem, būtu vieglāk atrast konkrēto vietu, izlemt par nepieciešamo spēku iesaistīšanu un apmaldījušos personu varētu ātrāk sameklēt.
Ja gadījies apmaldīties, nevajadzētu krist panikā, bet mēģināt ieklausīties, vai apkārt ir dzirdama autotransporta skaņa, censties atrast meža celiņus vai klajāku vietu, kur nav lapotnes un kuru var vieglāk pamanīt no augstuma.
Tāpat Valsts policija atgādina – pirms doties sēņot vai ogot, ir jāparūpējas par savu drošību, neiet dziļi mežā, pārliecināties, ka uz mežu līdzi tiek paņemts mobilais telefons saziņai, un jābrīdina līdzcilvēki par savu atrašanās vietu un iespējamo atgriešanās laiku.
28.06.2019.