Sestdienas, 27. septembra, vakarā traģiskā negadījumā dzīvību zaudēja 9 gadus veca meitene.
Ap pulksten 22 autoceļa Ērgļi-Jaunpiebalga-Saliņkrogs 19. kilometrā, Inešu pagastā, no ceļa braucamās daļas nobrauca 1963. gadā dzimuša vīrieša vadītā automašīna Honda. Madonas slimnīcā ar nobrāzumiem nogādāta 1969. gadā dzimusi sieviete, bet 1963. gadā dzimušam vīrietim pēc nelaimes bijusi stresa reakcija. Diemžēl 9 gadus vecai pasažierei šis brauciens bija liktenīgs, un meitene notikuma vietā no gūtajām traumām gāja bojā. Par notikušo ir sākts kriminālprocess un nozīmētas vairākas ekspertīzes, taču, kā liecina sākotnējā informācija, negadījuma iespējamais iemesls ir vadītāja nespēja tikt galā ar automašīnas vadību, nobraucot no asfaltēta ceļa uz ceļa ar grants segumu, automašīnu sanesa, un tā iebrauca grāvī. Savukārt mazā pasažiere, visticamāk, vesta bez auto sēdeklīša un nepiesprādzēta. Sekas – traģiskas. Policija vēlreiz atgādina ikvienam, kas sēžas pie auto stūres, – pārliecinieties par savu un savu pasažieru drošību! Elementāru drošības normu ievērošana nav policijas prasība, bet gan ikviena ceļu satiksmes dalībnieka pienākums. Neliela kļūda – un sekas diemžēl var būt traģiskas, kādu, iespējams, nebūtu, ja tiktu ievērotas šīs elementārās drošības normas. Nevediet savus bērnus bez auto sēdekļiem un nepiesprādzētus, jo pat nelielas bremzēšanas gadījumā bērns var gūt smagas traumas!
Autore: SINTIJA VIRSE,
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore