Laikā no 19. līdz 20. martam Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē konstatēti četri ārkārtējās situācijas piesardzības pasākumu pārkāpumi.
Tāpat veikti 32 preventīvas reaģēšanas pasākumi, kā arī 24 izsaukumi saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un noteiktajiem piesardzības pasākumiem.
Visvairāk iedzīvotāji informē policiju par personām, kuras, viņuprāt, ir atgriezušās no ārvalstīm, taču neievēro pašizolāciju, tāpēc Valsts policija uzsver, ka 14 dienu pašizolēšanās ir obligāta prasība, nevis ieteikums, un Latvijā noteikto ierobežojošo pasākumu mērķis ir visu veselības un drošības jautājums. Policisti šobrīd strādā paaugstinātas gatavības režīmā un turpina uzraudzīt sabiedriskās vietas, kur varētu pulcēties cilvēki, kā arī reaģē uz informāciju par pašizolācijas neievērošanas pārkāpumiem, tādēļ iedzīvotāji aicināti sniegt viņu rīcībā esošu informāciju par iespējamiem likumpārkāpumiem un tos izdarījušām personām, zvanot uz tālruni 110.
24.03.2020.