Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Šogad ceļu satiksmes negadījumos izglābti 88 cilvēki

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 04.10.2022.

Burtu lielums

Šā gada astoņos mēnešos ugunsdzēsēji glābēji devušies uz 576 ceļu satiksmes negadījumu seku likvidēšanas darbiem. Lielākoties savākts uz brauktuves izlijušais šķidrums un sakārtota ceļa braucamā daļa, lai novērstu apdraudējumu citiem ceļu satiksmes dalībniekiem un pēc iespējas ātrāk atjaunotu satiksmi. No avarējušām automašīnām ugunsdzēsēji glābēji izglāba 88 cilvēkus un atbrīvoja 28 bojāgājušos. Aizvadītajā gadā 909 ceļu satiksmes negadījumu likvidēšanas darbos izglābti 149 cilvēki un atbrīvoti 45 bojāgājušie.

Vislielākais izsaukumu skaits uz ceļu satiksmes negadījumu seku likvidācijas darbiem saņemts Rīgā un Rīgas reģionā, tajā arī lielākais izglābto cilvēku skaits.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Operatīvās vadības pārvaldes priekšnieks pulkvedis Jānis Grīnbergs uzsver: – Izsaukumi uz ceļu satiksmes negadījumiem tiek saņemti ik dienu. Diemžēl saskaramies ar iedzīvotāju nezināšanu par pareizu rīcību šādās situācijās un nereti arī bezatbildību, kas kavē operatīvas palīdzības sniegšanu negadījumā iesaistītajiem. Biežākā kļūda ir tā, ka iedzīvotāji, redzot ceļu satiksmes negadījumu, neapstājas un tikai pēc kāda laika pieņem lēmumu piezvanīt uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu tālruņa numuru 112. Tomēr šāds zvans ir novēlots, un zvanītājs nespēj sniegt visu nepieciešamo informāciju – par precīzu notikuma vietu, cietušo skaitu un stāvokli, iespējamo vielas noplūdi u. c., kas ļautu operatīvajiem dienestiem reaģēt ar situācijai atbilstošiem resursiem.
Neapstāšanās avārijas vietā un situācijas neizvērtēšana arī noved pie tā, ka vairākos gadījumos VUGD izsauc uz notikumiem, kas ir notikuši jau pirms kāda laika, – automašīna atrodas ceļa malā, tā nekavē satiksmi, nav cietušo, un nenotiek noplūde. Līdz ar to ugunsdzēsēju glābēju palīdzība nav nepieciešama. Ja aculiecinieks būtu apstājies un šos faktus konstatējis, tad operatīvie dienesti netiktu nosūtīti uz šo notikumu, tādējādi, iespējams, kādam citam cilvēkam, kas atrodas patiesi bīstamā situācijā, liedzot iespēju operatīvi saņemt palīdzību.
Modernajām tehnoloģijām arvien vairāk ienākot gandrīz ikkatra cilvēka ikdienā, VUGD novēro, ka diemžēl tendence filmēt un fotografēt negadījumus nemazinās.
– Redzot, ka negadījuma vietā sapulcējušies skatītāji, cilvēkiem liekas, ka kāds noteikti jau ir piezvanījis uz tālruņa numuru 112 un par notikušo izstāstījis. Diemžēl ik pa laikam saskaramies ar situāciju, ka aculiecinieki filmē, fotografē un komentē avāriju, bet par operatīvo dienestu informēšanu neviens nav iedomājies. Ja negadījumā ir cietušie, tad, laikus nesaņemot palīdzību, viss var beigties traģiski. Tāpēc vienmēr ir svarīgi nekavējoties piezvanīt uz tālruņa numuru 112. Pēc tam labāk cietušajiem sniegt emocionālu atbalstu, nevis filmēt un fotografēt, –
atgādina VUGD pārstāvis.

VUGD aicina iedzīvotājus, redzot ceļu satiksmes negadījumu, apstāties, novērtēt situāciju un, ja nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, nekavējoties zvanīt uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu tālruņa numuru 112. Pareiza un savlaicīga rīcība var glābt cilvēku dzīvības.
Kopš 2017. gada Ceļu satiksmes drošības plāna ietvaros VUGD īsteno informatīvo kampaņu „Iedzīvotāju izglītošana par rīcību pēc ceļu satiksmes negadījumiem" un ik gadu laika posmā no augusta līdz oktobra beigām īsteno vairākas aktivitātes, lai izglītotu sabiedrību un paaugstinātu iedzīvotāju zināšanas par pareizu rīcību pēc CSNg.

5.10.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px