Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde visā Vidzemē rīkoja profilaktisko pasākumu ceļu satiksmē, kura laikā tika pārbaudīts, vai transportlīdzekļu vadītāji nav sēdušies pie stūres alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē. Tāpat Valsts policija pārbaudīja transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa noteikumu ievērošanu, pievērsa uzmanību drošības jostu lietošanai, bērnu sēdeklīšu izmantošanai.
Laikā no 8. līdz 15. martam Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Patruļpolicijas nodaļas un Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas noformēja 740 administratīvā pārkāpuma protokolu.
Tika noformēti 72 administratīvo pārkāpumu protokoli par drošības jostu nelietošanu, savukārt par transportlīdzekļu vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē – 20 protokolu. Profilaktiskā pasākuma laikā tika konstatēti arī citi pārkāpumi, kā, piemēram, braukšanas ātruma pārsniegšana 243 gadījumos.
Policija pastiprināti pievērsa uzmanību arī mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem, proti, tika kontrolēti un brīdināti arī gājēji un riteņbraucēji, noformēti 30 administratīvo pārkāpumu protokoli gājējiem.
Policija arī turpmāk veiks šādus profilaktiskos pasākumus, lai novērstu bīstamās situācijas ceļu satiksmē. Ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam ir jāsaprot, ka nepiesprādzētā josta, neuzvilktā veste, ceļa šķērsošana tam neparedzētā vietā, neatbilstoši pārvadāts mazais pasažieris u. tml. var dažu sekunžu laikā izvērsties par dzīves lielāko traģēdiju.
20.03.2019.